AGMA


(spektakl dla widzów od 16 roku życia!)
To najnowsza realizacja choreograf Teatru Witkacego - Anity Podkowy

Inspiracją do powstania spektaklu były miejsca energetyczne umiejscowione w ciele ludzkim, tzw. CZAKRY, ich funkcjonowanie i wpływ na rozwój świadomości.
W poszczególnych obrazach spektaklu zawarłam swoje przemyślenia na temat ich działania na różnych etapach rozwoju człowieka - nierozerwalnie połączonych z emocjami, ciałem i duszą.
Poszukując klucza ruchowego, oparłam się na metodzie pracy człowieka z jego energią, tzw. TAO YIN; stało się to podstawą do tworzenia choreografii. Istotą dramaturgii są moje refleksje na temat oddalania się kobiet od idei wspólnoty, świata natury i prostoty. Otaczająca nas rzeczywistość przepełniona jest pustym konsumpcjonizmem, pozbawionym relacji i dialogu. Martwi mnie destrukcja współczesnego człowieka, jego oderwanie od świata wewnętrznego JA. Bezpieczeństwo Istoty Ludzkiej pochodzi z jej wnętrza. Brak łączności z samym sobą prowadzi do poczucia pustki, bezsensu istnienia. Jedynym rozwiązaniem jest powrót do źródła - łączności z sercem jako centrum wszechświata. Tylko wówczas odnajdziemy spokój i integrację ze światem.

Tytuł spektaklu „AGMA” to nazwa jednej z najstarszych mantr słowiańskich, mającej potężną moc przemiany rzeczywistości. Cały proces twórczy nad spektaklem – to wspólna praca Zespołu.

Anita Podkowa

"Ludzkie ciało jest parą zmaterializowaną przez słońce i miesza się z życiem gwiazd tworząc kosmiczną całość"

Paracelsus

 • reżyseria i choreografiaANITA PODKOWA
 • nagłośnienie - Natalia Sosna
 • kostiumy - Magdalena Zagubień
 • światło - Tomasz Wentland
 • aktorki: Joanna Banasik
  Jaga Siemaszko
 • gościnnie: Adrianna chojnacka
 • tancerki: Monika Foster
  Aleksandra Kupis
  Magdalena Malik
  Dominika Szala-Wentland
 • muzyka i wykonanie: Andrzej Bienias (gitara)
  Dominik Piejko (gitara)
  Piotr Jackson Wolski (perkusjonalia)

Premiera 4 marca 2017Scena Witkacego

Galeria zdjęć  

DSC_8668.jpgDSC_8642.jpgDSC_8578.jpgDSC_8558.jpgDSC_8866.jpgDSC_8715.jpgDSC_8811.jpgDSC_8822.jpgDSC_8869.jpgDSC_8660.jpgDSC_8688.jpgDSC_8760.jpg

foto Kronos Media