Dzień Teatru Publicznego - Caligula

Do Witkacego za grosze!

13 maja br. obchodzony będzie już po raz trzeci Dzień Teatru Publicznego. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia.W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wiele teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. W tegorocznej akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 98 teatrów z 39 polskich miast, co roku ta liczba wzrasta. Zmieni się nieco formuła samego świętowania. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja, ale spektakle nie będą wystawiane w kolejną sobotę, jak było w roku ubiegłym, lecz przez cały tydzień – aż do 20 maja. Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych” (więcej na www.spacerownikteatralny.pl).

Teatr im. St. I. Witkiewicza zaprasza w tym roku tj. 19 maja w piątek o 19.15
na SPEKTAKL "CALIGULA" Alberta Camusa w reżyserii Andrzeja Dziuka.

BILETY

Sprzedaż biletów za 5 złotych rozpocznie się 13 maja, od godz. 10:00 do 14:00 w Kasie w siedzibie Teatru, ul.Chramcówki 15. Na spektakl "Caligula" grany 19 maja, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Wyjątkowo na to przedstawienie nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje.
UWAGA! Spektakl od 16 roku życia!

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Biletu do teatru za 500 groszy” to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, na ich twórcze spotkanie z teatrem, którego nie muszą się obawiać i który bardzo łatwo daje się oswoić. Chcemy aby komunikat „otwarcia teatru na widza” w tym roku również wybrzmiewał mocno. Popularyzujmy teatr poprzez mówienie o jego życzliwości, obalając tym samym złudne przekonanie ekskluzywności i niedostępności (finansowej, ale i intelektualnej) scen publicznych.

Dzień Teatru Publicznego to także próba zwrócenia uwagi widzów na to, że ich obecność stanowi żywy dowód na konieczność istnienia teatrów publicznych, w całej ich różnorodności i liczbie. W tym roku po raz kolejny powtarzamy, że bez publicznego wsparcia teatr, jako idea i jako konkretne punkty na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępne na:
stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Serdecznie zapraszamy! Nie bój się Teatru!

www.facebook.com

Bajka "Dobrze, że jesteś"

Gościnny spektakl dla dzieci
DOBRZE, ŻE JESTEŚ

Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
piątek, 2 czerwca o godz. 9.00 i 11.00
Scena Witkacego

Spektakl dla dzieci od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 55 min.

BILETY

Bilety (dla grup) 14 zł
opiekun 1 zł (1 opiekun na 10 dzieci)
U 16 zł (dzieci)
N 18 zł (dorośli)

Rezerwacje

18 20 00 660 w.27 w godz. 10.00 - 14.00 lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz w Kasie Teatru tel. 600 00 15 14
(wt - sob) w godz. 10.00 - 14.00

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy - z dużym wyprzedzeniem ze względu na ogromne zainteresowanie - na kolejny spektakl dla dzieci prezentowany przez Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha pt. "DOBRZE, ŻE JESTEŚ"
Spektakl dla dzieci od lat 5 - mądry i poruszający, bez spektakularnych efektów, ale z mądrym przesłaniem i pokazaniem teatru "od kuchni"- jak z przedmiotów codziennego użytku można zrobić lalki, jak aktor przeobraża się w kolejną postać....

To opowieść o przyjaźni wystawianej na próby, ale przede wszystkim o mądrości ukrytej w dojrzałym wieku. Dwaj obwoźni handlarze, znający się do dawna, czekając na klientów opowiadają historię o starym psie. Burka wyrzucił z domu właściciel, ponieważ uznał, że ten do niczego się już nie przyda. Osamotniony pies idzie do lasu, gdzie próbuje znaleźć dom, przy okazji spotyka różne postaci, którym dzięki swojej życiowej mądrości skutecznie pomaga.
Wśród nich jest na przykład niedźwiedź Zygmunt, który czując się starym i niepotrzebnym, bezskutecznie próbuje umrzeć. Towarzystwo Burka i jego mądre argumenty, przywracają Zygmuntowi siły oraz chęć do życia. Ostatecznie wszystko dobrze się kończy, bo każdy, nawet ten, któremu zdarza się popełniać błędy i zachować okrutnie, chce się czuć potrzebny i pragnie mieć kogoś bliskiego.

Spektakl zrealizowany jest w konwencji teatru przedmiotu oraz form improwizowanych – wszystkie rzeczy, które przynoszą ze sobą sprzedawcy, grają i zostają wykorzystane do opowiedzenia historii.

„Stary też jest potrzebny, ma czas, cierpliwość, wie więcej niż młody i nie musi sobie już niczego udowadniać. Byle się tylko nie zasiedział jak niedźwiedź jakiś… w gawrze”.

Rezerwacje 18 20 00 660 w.27
lub 600 00 15 14

 • scenariusz i reżyseriaJoanna Gerigk
 • scenografiaMichał Dracz
 • muzykaSebastian Ładyżyński
 • występują: Kamil Król Paweł Pawlik
www.teatrlalek.walbrzych.pl
 

Wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane

PARADIGMAT - koncert!

PARADIGMAT - koncert
piątek, 26 maja, godz. 21:30
Scena AB Kawiarnia Witkacy

PARADIGMAT - koncert promujący debiutancką płytę.
Muzyka, którą wykonuje Paradigmat, to muzyka instrumentalna, improwizowana. Inspiracje czerpie z jazzu, muzyki argentyńskiej, ale najbliżej klimatem jest jej do słowiańskiej nostalgii.
Projekt w większości wykonuję autorski materiał, wplatając w to muzykę świata (world music), która jest elementem dopełniającym koncepcję.

 • Skład zespołu: Jakub Hubicki
  Bartłomiej Chojnacki
  Maciej Cisło
  Mikołaj Gruszecki

Wydarzenie realizowane we współpracy z Urzędem Miasta Zakopane

Zapisy na najbliższe Warsztaty teatralne

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów prowadzonych przez aktorów Teatru Witkacego
Termin warsztatów zaplanowany jest w dniach  27 - 29 maja 2017 (sobota - poniedziałek)
Zapewniamy twórcze działania, niepowtarzalną atmosferę i indywidualną pracę z uczestnikami w ramach zajęć ruchowych, głosowych i interpretacyjnych.

Zapisy prosimy kierować na adres:
abc[at]witkacy.pl
do 22.05.2017

Program Warsztatów dostępny tutaj

Program warsztatów

Szanowni Państwo!

Od 2000 roku Teatr Witkacego prowadzi cykl spotkań ze swoimi widzami. Są to warsztaty prowadzone przez aktorów naszego Teatru, których celem jest:

 • przybliżenie podstawowych technik pracy aktora,
 • praca nad świadomością własnego ciała, nad koncentracją i pamięcią,
 • nauka oddechu i poprawnej dykcji,
 • umiejętność korzystania z aparatu mowy bez nadmiernego obciążania strun głosowych,
 • umiejętność zaprezentowania się podczas publicznego wystąpienia,
 • pobudzenie wyobraźni,
 • przeżycie niebanalnej przygody teatralnej,
 • zajęcia z interpretacji tekstu

Program warsztatów do pobrania w pdf  

Czytaj więcej...

Zapraszamy na zajęcia taneczne z elementami jogi

Szanowni Państwo,
Zapraszamy w każdy poniedziałek na zajęcia taneczne z elementami JOGI.
W związku z dużym zainteresowaniem, zajęcia zostały podzielone na 2 grupy:
o godz. 18.00 - dla początkujących
o godz. 19.00 - dla zaawansowanych

Zajęcia prowadzone przez choreograf Anitę Podkowę odbywać się będą w Sali Prób w Teatrze Witkacego.
Joga wg metody B.K.S.IYENGARA - praca z ciałem (asany) i ukierunkowanym oddechem (pranayama).Ćwiczenia mające na celu zadbanie o prawidłową postawę ciała,kształtowanie poszczególnych partii mięśniowych,elongację kręgosłupa, poprawienie ukrwienia organizmu,funkcjonowanie narządów wewnętrznych, uwalnianie toksyn ,prawidłowy pogłębiony oddech.Zajęcia zawieraj ą również stretching ( rozciąganie) mięśni i stawów, mające wpływ na równowagę gospodarki hormonalnej. Praktyka obejmować będzie relaksację oraz ćwiczenia przygotowujące do technik medytacyjnych.

Zadbajmy o swoje ciało i umysł! Harmonia Ciała i Umysłu prowadząca do Poznania i Rozwoju Duszy.

Serdecznie zapraszamy w każdy poniedziałek o 18.00
koszt od osoby 20 zł
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
informacje: 501 434 001

Czytaj więcej...