Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne

Pępek Świata

Serdecznie zapraszamy na
VII edycję Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych
„Pępek Świata”

Prezentacje odbędą się w tym roku w dniach 23 - 28 września.


Tym razem stawiamy sobie pytanie „Kim jest człowiek” chcąc przyjrzeć się kondycji ludzkiej we współczesnym świecie.

Zgodnie z ideą Prezentacji zaprosiliśmy różnorodne formy i gatunki artystyczne, zawodowe i amatorskie, polskie i zagraniczne. Będziemy gościć między innymi legendarną grupę Derevo z ostatnią premierą „Last clown on Earth” oraz izraelską choreografkę Hagit Yakirę, która pokaże swój najnowszy spektakl taneczny „Free falling”. Słowacki teatr Teatro Tatro w specjalnie zbudowanym cyrkowym namiocie wystawi „Mistrza i Małgorzatę” oraz spektakl o intrygującym tytule „Cirkus Charms” a warszawsko-białostocka grupa Malabar Hotel pokaże jedno ze swoich założycielskich przedstawień, czyli „Baldanders”. Gospodarze zaprezentują natomiast swoją najnowszą premierę, czyli „Operetkę” Witolda Gombrowicza – w reżyserii Andrzeja Dziuka.

Nie zabraknie też innych atrakcji takich jak wspólna – artystów, gości i widzów – wyprawa w Tatry, pokaz filmu „Human” w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda czy energetyczny koncert kultowego zespołu Dikanda. Planujemy także kilka niespodzianek. Tradycyjnie Prezentacjom towarzyszą spotkania i rozmowy z zaproszonymi badaczami przyrody, kultury i nauki, z którymi w tym roku będziemy rozważać różne perspektywy spojrzenia na problemy współczesnego człowieka. Niezmiennie zapraszamy licealistów i studentów z całej Polski do udziału w tygodniowym seminarium przygotowanym przez dr. Michała Mizerę z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Prezentacje przygotowano dzięki współpracy z Urzędem Miasta Zakopane, Województwem Małopolskim oraz Narodowym Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji na naszej stronie www.witkacy.pl oraz naszym profilu na fb: facebook.com/witkacyteatr

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco