A A wersja kontrastowa wersja normalna

Książka „Witkacy. Logos and the elements...” wydana pod redakcją prof. Teresy Pękali

Witkacy. Logos and the Elements
Series: Interdisciplinary Studies in Performance
Teresa Pękala

Gorąco polecamy Państwa uwadze projekt wydawniczy „Witkacy. Logos and the elements. Interdyscyplinary Studies in Performance. Peter Lang Edition 2017”. Książka wydana pod redakcją prof. Teresy Pękali skupia się na postaci Stanisława Ignacego Witkiewicza – filozofa i artysty kontrowersyjnego. Przedstawia opinie filozofów, muzeologów i artystów, dla których 130. rocznica urodzin Witkacego stała się okazją do spojrzenia na jego twórczość z perspektywy postmodernistycznej. Autorzy koncentrują się na Stanisławie Ignacym Witkiewiczu jako wybitnym i proroczym filozofie zaniepokojonym kulturą Zachodu z jej zanikiem uczuć metafizycznych, panowaniem gestów i póz i przewidującym postmodernistyczną teatralizację życia.

W książce znaleźć można również wywiady: z Dyrektorem Teatru im. St. I. Witkiewicza Andrzejem St. Dziukiem oraz trójką aktorów: Dorotą Ficoń, Andrzejem Bieniasem oraz Krzysztofem Najborem.

Książka napisana w języku angielskim.

Link do strony wydawnictwa Peter Lang:
www.peterlang.com

Link do pobrania formularza zamówienia:
Formularz zamówienia

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...