A A wersja kontrastowa wersja normalna

21 lutego 133/33 WITKACY – TEATR – ZAKOPANE

godz. 19.15
Scena Witkacego

RAZ, DWA, RAZ Premiera!

na podstawie „Cmentarzyska samochodów” Fernando Arrabala
tłumaczenie - Jerzy Zagórski

  • reżyseriaAndrzej St. Dziuk
  • opracowanie muzyczneJacek Zięba- Jasiński
  • nagrania i opracowanie dźwiękuNatalia Sosna
  • scenografia i kostiumyJacek Staniszewski
  • asystent scenografaJolanta Solska
  • choreografiaAnita Podkowa

ok. godz. 21.15
Scena A.Bazakbala, Kawiarnia Witkacy

BABU KRÓL - koncert

    Zespół:
  • Jacek "Budyń" Szymkiewicz
  • Piotr "Bajzel" Piasecki

Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel).

Budyń to Jacek Szymkiewicz - wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno - legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Bajzel to Piotr Piasecki - muzyk, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów. Wydał cztery autorskie płyty. Pod koniec 2010 roku dołączył do grupy Pogodno, w której grał na gitarze barytonowej i basowej oraz był wokalistą wspierającym. Od 2012 roku intensywnie zaczął działać w projekcie tworzonym w duecie z Jackiem Szymkiewiczem, w którym jest odpowiedzialny za warstwę muzyczną.

Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorską muzyką do tekstów Edwarda Stachury. Przez ostatnie dwa lata muzycy pracowali nad drugą płytą zatytułowaną „Kurosawosyny”, która ukazała się wiosną 2015 r. W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady.

Zapraszamy do podróży!

--> 22 lutego

34 Urodziny Teatru Witkacego

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...