A A wersja kontrastowa wersja normalna

21 lutego 133/33 WITKACY – TEATR – ZAKOPANE

godz. 19.15
Scena Witkacego

RAZ, DWA, RAZ Premiera!

na podstawie „Cmentarzyska samochodów” Fernando Arrabala
tłumaczenie - Jerzy Zagórski

  • reżyseriaAndrzej St. Dziuk
  • opracowanie muzyczneJacek Zięba- Jasiński
  • nagrania i opracowanie dźwiękuNatalia Sosna
  • scenografia i kostiumyJacek Staniszewski
  • asystent scenografaJolanta Solska
  • choreografiaAnita Podkowa

ok. godz. 21.15
Scena A.Bazakbala, Kawiarnia Witkacy

BABU KRÓL - koncert

    Zespół:
  • Jacek "Budyń" Szymkiewicz
  • Piotr "Bajzel" Piasecki

Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel).

Budyń to Jacek Szymkiewicz - wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno - legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Bajzel to Piotr Piasecki - muzyk, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów. Wydał cztery autorskie płyty. Pod koniec 2010 roku dołączył do grupy Pogodno, w której grał na gitarze barytonowej i basowej oraz był wokalistą wspierającym. Od 2012 roku intensywnie zaczął działać w projekcie tworzonym w duecie z Jackiem Szymkiewiczem, w którym jest odpowiedzialny za warstwę muzyczną.

Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorską muzyką do tekstów Edwarda Stachury. Przez ostatnie dwa lata muzycy pracowali nad drugą płytą zatytułowaną „Kurosawosyny”, która ukazała się wiosną 2015 r. W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady.

Zapraszamy do podróży!

--> 22 lutego

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...