A A wersja kontrastowa wersja normalna

24 lutego 133/33 WITKACY – TEATR – ZAKOPANE

godz. 18.15
Scena Witkacego

33/WITKACY - Teatr

Ten Wieczór - to Niespodzianka.
Urodzinowy prezent od Teatru "Witkacy" dla naszych Wiernych Przyjaciół.
Przypominając wybrane fragmenty naszych spektakli - CABARET-VOLTAIRE, DR FAUSTUS, SONATA B, BARABASZ, MEDEA, PIF! PAF! PUF! - mam nadzieję - sprawimy Wam wielką radość.
Wszak razem z nami płakaliście, śmialiście się i myśleliście przez 33 lata.

Dziękujemy.
Andrzej St. Dziuk
Zespół Teatru "Witkacy"

ok.godz. 21.15
Scena Witkacego

TORT URODZINOWY

ok. godz. 22.30
Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy

EABS - KONCERT

  • muzycy:
  • Marek Pędziwiatr — klawisze, syntezatory, wokal
  • Marcin Rak — perkusja
  • Vojto Monteur — gitara elektryczna
  • Paweł Stachowiak — gitara basowa
  • Spisek Jednego — gramofony
  • Olaf Węgier — saksofon
  • Jakub Kurek — trąbka

Wrocławski septet EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie autorskie podejście do utartych muzycznych standardów. EABS to kolaż utalentowanych osobowości, wywodzących się z różnych gatunków i styli. To próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Łącząc wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji, zespół stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując.

Debiutancki krążek EABS, pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. Album ten jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów, animacji oraz kompozycji ilustrujących wiersze polskich poetów recytowanych po niemiecku.

Starannie dobrane kompozycje, konteksty filmów z których pochodzi muzyka, a także teksty Marka Pędziwiatra tworzą z krążka „Repetitions” concept album o kondycji ludzkiej duszy w XXI w. Album odbił się szerokim echem we wszystkich mediach muzycznych i nie tylko. Za krążek zespół otrzymał nagrodę EMOCJE od Wrocławskiego Radia Wrocław Kultura.

Płyta EABS-ów zajęła drugie miejsce w kategorii Album Roku – za „Unloved” Kwartetu Obary, a przed „December Avenue” Tomasza Stańki”!" – w plebiscycie Jazz Forum 2017.

ok. 23.30
Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

„... a radość nasza jest ogromna...”

34 Urodziny Teatru Witkacego

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...