A A wersja kontrastowa wersja normalna

Gościnny spektakl dla dzieci BAJKA O SZCZĘŚCIU

TEATR im.St.I.Witkiewicza w Zakopanem serdecznie zaprasza
w piątek 17 sierpnia 2018 o godz. 16.00
na Scenę A.Bazakabala- do Kawiarni Teatru
na spektakl familijny dla dzieci od 3 roku życia
BAJKA O SZCZĘŚCIU
Izabeli Degórskiej w wykonaniu TeatRYLE z Poznania

Oto uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni... Ubogie, proste, ale i szczęśliwe życie wiodą Dziadek z trójką zwierząt: tańczącą Myszką, śpiewającym Kogucikiem i muzykalną Świnką. Pewnego dnia w ich spokojnym świecie pojawia się Handlarz. Kusi reklamami, oferuje różnorodne towary. Staruszek -- początkowo nieufny -- ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów i po kolei wymienia Myszkę, Kogucika i Świnkę na fajkę, nożyk i zegarek. Jednak kiedy zostaje sam uzmysławia sobie co stracił i postanawia wyruszyć w świat na poszukiwanie swoich przyjaciół.

To mądra i pełna ciepła opowieść o Dziadku, który dopiero gdy zostaje sam, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele utracił. W pięknym, poetyckim spektaklu twórcy odpowiadają na odwieczne pytanie: być czy mieć?

Z recenzji:
Mądry tekst Izabeli Degórskiej aktorzy podali w nietuzinkowej oprawie scenicznej. Śliczne lalki, zaskakująca scenografia, znakomita muzyka, klimatyczne oświetlenie, a przede wszystkim fantastyczna animacja przykuwały uwagę dzieci i dorosłych. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów publiczność rozsmakowała się w pięknej, lecz niewesołej historii. (…) Przekaz bajki o smutku i samotności na scenie pozostał czytelny. Jednak melancholijnej refleksji, że szczęście to przyjaciele, nie przedmioty, towarzyszyła też druga, pogodna myśl – świat jest cudowny, a ludzie dobrzy. Wizualne aspekty przedstawienia kreowaną rzeczywistość uczyniły uroczą. Spowodowały, że negatywne zdarzenia i emocje nie dominowały. Sceniczny świat był jasny oraz przyjazny. Bohaterowie pod postacią estetycznych lalek w cukierkowych kolorach wydawali się sympatyczni.(…)

Pomysłowość realizacji, wymuskanie drobiazgów i uporządkowanie spektaklu miało niebagatelny wpływ na odbiór sztuki. Publiczność śledziła akcję z szeroko otwartymi oczami i wytężonym słuchem. Dorośli widzowie również uszczknęli trochę szczęścia dla siebie. Niektórych zaskoczyło, że dobrych przedstawień nie trzeba szukać w ogromnych teatrach „za lasem”, a najwięcej czaru mają proste historie o dużej wartości artystycznej.

Maria Maczuga

  • Obsada:
  • Mariola Ryl-Krystianowska
  • Marcin Ryl-Krystianowski
  • scenografia - Olga Ryl-Krystianowska
  • muzyka - Robert Łuczak

Premiera: 21.10.2017
Czas trwania: 45 minut

Bilety: 20 zł od dziecka , opiekun 23 zł

Bilety dostępne on-line lub w Kasie Teatru tel. 600 00 15 14 od wt do sob od 10.00 do 14.00 w siedzibie Teatru ul. Chramcówki 15

Serdecznie zapraszamy na spędzenie teatralnego popołudnia z dziećmi i teatrem, w którym wszystko jest możliwe.

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...