A A wersja kontrastowa wersja normalna

Gościnny spektakl dla dzieci BAJKA O SZCZĘŚCIU

TEATR im.St.I.Witkiewicza w Zakopanem serdecznie zaprasza
w piątek 17 sierpnia 2018 o godz. 16.00
na Scenę A.Bazakabala- do Kawiarni Teatru
na spektakl familijny dla dzieci od 3 roku życia
BAJKA O SZCZĘŚCIU
Izabeli Degórskiej w wykonaniu TeatRYLE z Poznania

Oto uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni... Ubogie, proste, ale i szczęśliwe życie wiodą Dziadek z trójką zwierząt: tańczącą Myszką, śpiewającym Kogucikiem i muzykalną Świnką. Pewnego dnia w ich spokojnym świecie pojawia się Handlarz. Kusi reklamami, oferuje różnorodne towary. Staruszek -- początkowo nieufny -- ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów i po kolei wymienia Myszkę, Kogucika i Świnkę na fajkę, nożyk i zegarek. Jednak kiedy zostaje sam uzmysławia sobie co stracił i postanawia wyruszyć w świat na poszukiwanie swoich przyjaciół.

To mądra i pełna ciepła opowieść o Dziadku, który dopiero gdy zostaje sam, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele utracił. W pięknym, poetyckim spektaklu twórcy odpowiadają na odwieczne pytanie: być czy mieć?

Z recenzji:
Mądry tekst Izabeli Degórskiej aktorzy podali w nietuzinkowej oprawie scenicznej. Śliczne lalki, zaskakująca scenografia, znakomita muzyka, klimatyczne oświetlenie, a przede wszystkim fantastyczna animacja przykuwały uwagę dzieci i dorosłych. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów publiczność rozsmakowała się w pięknej, lecz niewesołej historii. (…) Przekaz bajki o smutku i samotności na scenie pozostał czytelny. Jednak melancholijnej refleksji, że szczęście to przyjaciele, nie przedmioty, towarzyszyła też druga, pogodna myśl – świat jest cudowny, a ludzie dobrzy. Wizualne aspekty przedstawienia kreowaną rzeczywistość uczyniły uroczą. Spowodowały, że negatywne zdarzenia i emocje nie dominowały. Sceniczny świat był jasny oraz przyjazny. Bohaterowie pod postacią estetycznych lalek w cukierkowych kolorach wydawali się sympatyczni.(…)

Pomysłowość realizacji, wymuskanie drobiazgów i uporządkowanie spektaklu miało niebagatelny wpływ na odbiór sztuki. Publiczność śledziła akcję z szeroko otwartymi oczami i wytężonym słuchem. Dorośli widzowie również uszczknęli trochę szczęścia dla siebie. Niektórych zaskoczyło, że dobrych przedstawień nie trzeba szukać w ogromnych teatrach „za lasem”, a najwięcej czaru mają proste historie o dużej wartości artystycznej.

Maria Maczuga

  • Obsada:
  • Mariola Ryl-Krystianowska
  • Marcin Ryl-Krystianowski
  • scenografia - Olga Ryl-Krystianowska
  • muzyka - Robert Łuczak

Premiera: 21.10.2017
Czas trwania: 45 minut

Bilety: 20 zł od dziecka , opiekun 23 zł

Bilety dostępne on-line lub w Kasie Teatru tel. 600 00 15 14 od wt do sob od 10.00 do 14.00 w siedzibie Teatru ul. Chramcówki 15

Serdecznie zapraszamy na spędzenie teatralnego popołudnia z dziećmi i teatrem, w którym wszystko jest możliwe.

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne Pępek Świata 2019

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...