A A wersja kontrastowa wersja normalna

ZPA "Pępek Świata" 2018 - SENS TWÓRCZOŚCI - PRZE-POWIADANIE: dr Michał Klinger

zdjęcie dra Michała Klingera

ZPA "Pępek Świata" 2018

SENS TWÓRCZOŚCI

PRZE-POWIADANIE: dr Michał Klinger

12.10 (piątek) godzina 20.30
Scena Atanazego Bazakbala - Kawiarnia Witkacy

dr Michał Klinger – (ur. 1946) teolog prawosławny i b. dyplomata. Wykładał na katedrze Starego Testamentu w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. B. profesor w Wyższym Prawosławnym Seminarium Duchownym. Pracował na Fakultecie Teologicznym w Tybindze, na Uniwersytecie Jagiellońskim i Warszawskim oraz w Akademii Teatralnej; występował na sympozjach naukowych w Polsce i za granicą (m.in. we Francji, Szwajcarii, Belgii, USA, Rosji, Gruzji, Izraelu).
Opublikował prace z dziedzin biblistyki, teologicznej hermeneutyki kultury, myśli religijnej i ekumenizmu, m.in.: Tajemnica Kaina, Teatr a liturgia, Symbol w teologii, Kościół w dialogu ekumenicznym a dialog chrześcijańsko – żydowski, The Call Stories of John 1 and 21, Strażnik wrót – o „Dekalogu” Kieślowskiego, Wieczna pamięć - eschatologiczny wymiar pamięci, Sztuka a zło, Rola liturgii w prawosławiu, O cierpieniu ostatecznym, Ślady Pisma u T. Różewicza, Nieobecna obecność - o nowej funkcji znaku, Drugie przyjście - problem upadku dziejów, Biblijna definicja oraz tajemnica ojczyzny, Ikona – tajemnica ciała, Włosy i łzy – tajemnica jawnogrzesznicy.
Działał na rzecz pojednania polskich mniejszości wyznaniowych i narodowych oraz ich integracji europejskiej. Był jednym z inicjatorów dialogu chrześcijańsko – żydowskiego w Polsce. Pełnił liczne misje w polskiej dyplomacji (1990-2013).

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne Pępek Świata 2019

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...