A A wersja kontrastowa wersja normalna

ZPA "Pępek Świata" 2018 - SENS TWÓRCZOŚCI - PRZE-POWIADANIE: dr Michał Klinger

zdjęcie dra Michała Klingera

ZPA "Pępek Świata" 2018

SENS TWÓRCZOŚCI

PRZE-POWIADANIE: dr Michał Klinger

12.10 (piątek) godzina 20.30
Scena Atanazego Bazakbala - Kawiarnia Witkacy

dr Michał Klinger – (ur. 1946) teolog prawosławny i b. dyplomata. Wykładał na katedrze Starego Testamentu w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. B. profesor w Wyższym Prawosławnym Seminarium Duchownym. Pracował na Fakultecie Teologicznym w Tybindze, na Uniwersytecie Jagiellońskim i Warszawskim oraz w Akademii Teatralnej; występował na sympozjach naukowych w Polsce i za granicą (m.in. we Francji, Szwajcarii, Belgii, USA, Rosji, Gruzji, Izraelu).
Opublikował prace z dziedzin biblistyki, teologicznej hermeneutyki kultury, myśli religijnej i ekumenizmu, m.in.: Tajemnica Kaina, Teatr a liturgia, Symbol w teologii, Kościół w dialogu ekumenicznym a dialog chrześcijańsko – żydowski, The Call Stories of John 1 and 21, Strażnik wrót – o „Dekalogu” Kieślowskiego, Wieczna pamięć - eschatologiczny wymiar pamięci, Sztuka a zło, Rola liturgii w prawosławiu, O cierpieniu ostatecznym, Ślady Pisma u T. Różewicza, Nieobecna obecność - o nowej funkcji znaku, Drugie przyjście - problem upadku dziejów, Biblijna definicja oraz tajemnica ojczyzny, Ikona – tajemnica ciała, Włosy i łzy – tajemnica jawnogrzesznicy.
Działał na rzecz pojednania polskich mniejszości wyznaniowych i narodowych oraz ich integracji europejskiej. Był jednym z inicjatorów dialogu chrześcijańsko – żydowskiego w Polsce. Pełnił liczne misje w polskiej dyplomacji (1990-2013).

34 Urodziny Teatru Witkacego

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...