A A wersja kontrastowa wersja normalna

Gościnny spektakl dla dzieci - KRÓL MACIUŚ I

zdjęcie ze spektaklu Król Maciuś I Foto. Andrzej Pietyra

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem zaprasza na spektakl dla dzieci od lat 7.
Teatru Figur z Krakowa

KRÓL MACIUŚ I

wg powieści Janusza Korczaka

7. lutego (czwartek) 2019 r. o godzinie 9.00 i 11.00, Scena Witkacego

 

Spektakl Król Maciuś I to historia dorastania. To opowieść o mierzeniu się z własnymi słabościami, pogonią za marzeniami i konfrontowaniu z porażką. W świecie, w którym obowiązuje terror uśmiechu i przymus sukcesu sprawdzamy, co będzie, jeśli wszystko NIE będzie dobrze? Jeśli zrobimy błąd? Co będzie, jeśli przegramy?

Opowiadamy historię Maciusia, bo dotyka dwóch ważnych tematów – pojęcia „dorosłości” oraz kondycji współczesnego świata.

Kultura dziecięca i młodzieżowa nie traktuje dojrzałości jako wartości. Dorośli są zajęci sobą i swoją pracą. Dorośli to wrogowie – nic nie wiedzą, nic nie rozumieją. Życie kończy się po dwudziestce. Odpowiedzialność, pracowitość, mierzenie się ze światem, a przede wszystkim umiejętność znoszenie porażek, to nie są modne tematy. Historia Maciusia jest pretekstem do tego, aby opowiedzieć o świecie, który nie jest jednoznaczny, w którym podejmujemy złe decyzje i ponosimy tego konsekwencje. Co wcale nie musi oznaczać końca świata, natomiast musi – zmianę planów.

Teatr Figur to teatr obrazkowy. Ktoś mógłby powiedzieć – więcej niż rysunek, mniej niż film animowany. My o sobie mówimy, że robimy teatr analogowy. Z tektury, drutu, taśmy, cięty nożyczkami, świecony ręcznie robionymi lampami. Żadnych projektorów multimedialnych, reflektorów ledowych, zapadni. Równocześnie jesteśmy przekonani, że to teatr bardzo współczesny – odpowiada na pytania zadane dzisiaj: o model wychowania dzieci, o pamięć miejsc, o to jak poradzić sobie ze śmiercią, kiedy wydaje nam się, że jesteśmy tak wszechmocni.

SPEKTAKL REKOMENDOWANY DLA DZIECI OD 7. ROKU ŻYCIA

Bilety: grupowy - 17 zł, opiekun - 1 zł, indywidualny dziecko - 20 zł, dorosły - 23 zł

  • KMP_foto.Andrzej_Pietyra-1
  • KMP_foto.Andrzej_Pietyra-10
  • KMP_foto.Andrzej_Pietyra-2
  • KMP_foto.Andrzej_Pietyra-6

Foto. Andrzej Pietyra

 

________________________________

Wydarzenie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Zakopane

Dziękujemy!

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne Pępek Świata 2019

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...