A A wersja kontrastowa wersja normalna

prof. Piotr Nowak

Dzień VI - 28.09 czwartek, ok. godz. 22.00
O NOWYM CZŁOWIEKU
Spotkanie z prof. Piotrem Nowakiem
Scena A. Bazakbala - Kawiarnia Witkacy

prof. Piotr Nowak – filozof, profesor na Uniwersytecie w Białymstoku, wykładowca w Kolegium „Artes Liberales” UW. Zajmuje się m.in. filozofią starożytną, filozofią polityczną, filozofią literatury oraz filozofią religii. Autor przekładów pism Hannah Arendt, Wystana Hugh Audena, Leo Straussa, Aleksandra Kojève'a, Allana Blooma, Borysa Pasternaka, Wasilija Rozanowa, Andrieja Biełego, Pawieła Fłorienskiego, Jacoba Taubesa. Jest zastępcą redaktora naczelnego kwartalnika filozoficznego „Kronos. Metafizyka – Religia – Kultura” i członkiem Rady Fundacji Augusta hr. Cieszkowskiego.
Wydał między innymi następujące książki: Ontologia sukcesu. Esej przy filozofii Alexandre'a Kojève’a (Gdańsk 2006), Podpis księcia. Rozważania o mocy i słabości (Warszawa 2013), The Ancients and Shakespeare on Time. Some Remarks on the War of Generations (Amsterdam-New York 2014), Hodowanie troglodytów. Uwagi o szkolnictwie wyższym i kulturze umysłowej człowieka współczesnego (Warszawa 2014), Umieram, więc jestem (Warszawa 2016), Puszka z Pandorą (Warszawa 2016). Z prof. Nowakiem będziemy rozmawiać o człowieku powojennym i zarazem zapytamy o wizje nowego człowieka, a także o to, w jakim stopniu ten pierwszy wpłynął i wpływa na drugiego.

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...