A A wersja kontrastowa wersja normalna

prof. Bogdan de Barbaro

Dzień V - 27.09 środa, ok. godz. 21.00
O GRANICACH CZŁOWIEKA
Spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro
Scena A. Bazakbala - Kawiarnia Witkacy

prof. Bogdan de Barbaro – lekarz psychiatra i terapeuta, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny UJ. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. W 1993 roku uzyskał na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny na podstawie rozprawy Brzemię rodziny w schizofrenii. Próba ujęcia systemowego. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał w 2007, został kierownikiem Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzyskał certyfikat psychoterapeuty i superwizora Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Opublikował m. in. następujące książki: Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii (współautor: Szymon Chrząstowski, 2011), Cud w medycynie : na granicy życia i śmierci : opowieści lekarzy (współautor, 2010), Między konfesjonałem a kozetką (współautor, 2010), Terapia rodzin a perspektywa feministyczna (współred., 2004), Pacjent w swojej rodzinie, Konteksty psychiatrii (red., 2014) oraz ostatnio wydaną w Wydawnictwie Literackim poradnik – rozmowę I jak się tu dogadać? (Kraków 2017). Z prof. de Barbaro będziemy rozmawiać o kondycji ludzkiej w zdrowiu i chorobie, a także o tym, gdzie można szukać granic człowieczeństwa i czy w ogóle można takowe wyznaczyć.

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...