A A wersja kontrastowa wersja normalna

Dzień II - 24.09 niedziela, godz. 18.00
FREE FALLING
reż. Hagit Yakira
Hagit Yakira Dance, Londyn (Wielka Brytania)
Scena Witkacego

Spektakl taneczny FREE FALLING izraelskiej choreograf Hagit Yakira, nigdy jeszcze nie był pokazywany w Polsce.To urzekający popis czterech wirtuozowskich wykonawców, zabierających widzów w tańczącą podróż pełną fałszywych startów, upadków i uniesień. Do tej pory choreografka stworzyła osiem spektakli, w których ludzkie doświadczenie, ruch i taniec są wyjątkowo i poetycko wplecione w indywidualną interpretację związków i emocji poprzez taniec i performance. Hagit Yakira uzyskała wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. W swojej pracy bada różne aspekty relacji międzyludzkich, grając z fikcją i rzeczywistością, emocjami i uczuciami, a także żonglując emocjami między tragizmem a humorem. Najnowszy spektakl artystka stworzyła na bazie doświadczeń zebranych przez lata pracy jako terapeutka.

  • Tancerze:Sophie Arstall, Stephen Monyihan, Fernando Balsera, Verena Schneider
  • Reżyseria: Hagit Yakira
  • Kompozytor: Sabio Janiak
  • Dramaturg: Lou Cope
  • Projekt kostiumów: Mickie Mannion, Bettina John

Czas trwania: 1 godz. 30 min. (1 przerwa 15 min.)

Swobodne spadanie przygląda się strachowi przed spadaniem, popełnianiem błędów i potrzebie ponownego stanięcia na nogi. Olśniewająca sztuka wykonywana przez czterech mistrzów tańca zabiera publiczność na taneczną podróż pełną falstartów, upadków i powrotów, które będą trzymały was w nieustannym napięciu. Swobodne spadanie znajduje swój byt na delikatnej linii pomiędzy upadkiem, a błądzeniem (falling and failing). Przez eksplorowanie strachu przez spadaniem, pojęcie błądzenia poddaje się nieuchronności ekspresyjnego podejmowania. Sztuka ta bada temat z perspektyw psychologicznej, fizycznej oraz emocjonalnej.

Hagit Yakira jest izraelską choreografką, performerką i nauczycielką tańca. Absolwentka Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie, kontynuowała studia w Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie. Jest wykwalifikowaną terapeutką w zakresie choreoterapii. Obecnie jest w trakcie przygotowywania przewodu doktorskiego w choreografii. Hagit uczyła tańca w Wiedniu, Norwegii, Izraelu, Szwecji, Niemczech, na Węgrzech i w wielu innych miejscach na świecie. Rozwija swój niepowtarzalny styl przez ostatnie 15 lat łącząc rozbudowany warsztat z improwizacją. Od 2007 roku prowadzi szkołę Hagit Yakira Dance, organizując warsztaty w całej Europie i Izraelu.

www.hagityakira.com/free-falling

  • free_falling1
  • free_falling2
  • free_falling3
  • free_falling4
  • free_falling5

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...