A A wersja kontrastowa wersja normalna

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne

VI Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne PĘPEK ŚWIATA 22-28.09.2016

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem zaprosił na wielodyscyplinarne prezentacje artystyczne Pępek świata! Zaletą programu była jego różnorodność: każdy znalazł tu coś dla siebie. Spektakle teatralne i taneczne, koncerty, jam session, spotkania ze znakomitymi artystami, pisarzami i filozofami. Prezentacje zainaugurowali Irena Jun i Wiesław Komasa w skrzącej się dowcipem Filozofii po góralsku według ks. Józefa Tischnera. Agata Zubel z towarzyszeniem Orkiestry Muzyki Nowej z Katowic wykonała między innymi swoją kompozycję do tekstu Samuela Becketta Not I (pierwsza nagroda na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorskiej UNESCO w Pradze w 2013 roku). Fiński teatr Quo vadis zaprezentował swoją najnowszą premierę pod zagadkowym tytułem Kuszenie Witkacego. Warszawski zespół Pijana sypialnia przybliżył nam klimat przedwojennej Warszawy w roztańczonym i rozśpiewanym widowisku Wodewil warszawski. Lech Majewski po spotkaniu z publicznością pokazał Angelusa. Wśród gości Pępka świata byli także m. in.: Jacek Bocheński, Antoni Libera, Zbigniew Mikołejko, Jacek Staniszewski, Michał Klinger, Jacek A. Prokopski i wielu innych znakomitych artystów oraz myślicieli. Wspólnie z nimi wybraliśmy się w niedzielny poranek na niezwykłą górską wyprawę w Tatry by szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania współczesnego człowieka.

ZPA 2016

V Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne NA PRZEŁĘCZY 8-12.10.2013

V ZPA to swoisty Festiwal promujący oryginalne dziedzictwo kulturowe Polski, projekt interdyscyplinarny, łączący teatr, taniec i muzykę, odwołujący się do bogatej tradycji kulturalnej, związanej z przenikaniem się wpływów i wzajemnych inspiracji. W swoich działaniach podjęliśmy dyskurs o współczesnej rzeczywistości, poszukując nowych środków ekspresji artystycznej. Spotkanie różnorodnych tradycji teatralnych, wymiana doświadczeń artystycznych. Zostały zaprezentowane spektakle podejmujące dyskurs o współczesnej rzeczywistości, realizujące się poprzez oryginalne środki ekspresji artystycznej, twórczo interpretujące polską i światową klasykę. W ramach owego projektu odbyła się premiera spektaklu HALNY. NIEBEZPIECZNE SNY w reżyserii Andrzeja Dziuka inspirowanego wiatrem halnym i jego wpływem na człowieka, oraz dwudniowy koncert (4-5 X 2013r.) Halny Duje , Władek TUTKA się dziwuje, w którym udział wzięli muzycy, którzy mieli możliwość artystycznego spotkania oraz wspólnej pracy z Władysławem Trebunia-Tutką: z Jamajki – TWINKLE BROTHERS oraz znakomici polscy artyści – VOO VOO, KINIOR FUTURE SOUND, KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, KRZYSZTOF HERDZIN, MICHAŁ KULENTY.

IV Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne KONIEC WIEKU 5-10.10.1991

IV ZPA – w odróżnieniu od poprzednich edycji, poświęconych St. I. Witkiewiczowi i były okazją do propagowania jego twórczości poprzez refleksję teoretyczną, teatr, film, sztuki piękne – próbowały rozpoznać sytuacje przełomu kulturowego, oddzielić zjawiska przemijające od wartości fundamentalnych, domagających się przeniesienia w nowy wiek. Postawionych zostało wówczas kilka istotnych pytań – o początek naszej współczesności i śmierć XX wieku; o nadchodzący czas, o nową erę, o nowego człowieka, nowego bohatera – kim jest aktor w Teatrze Witkacego; kim jest bohater przedstawień Teatru Witkacego?

III Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne INSPIRACJE'89 w 50 rocznicę śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza 16-24.04.1989

III ZPA zostały poświęcone pamięci Konstantego Puzyny, jednego z pierwszych w powojennej Polsce propagatorów dramaturgii St. I. Witkiewicza – Przyjaciela Teatru Witkacego.

II Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne MÓJ WITKACY (13-19.04.1988)

II ZPA skupiały uwagę na życiu i osobowości St. I. Witkiewicza. Reżyserzy teatralni i filmowi, aktorzy dzielili się swoją refleksją nad związkami swojej twórczości ze sztuką Witkacego.

I Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne w setną rocznicę urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza 16-23.06.1985

I ZPA były okazja do zaproszenia wszystkich teatrałów do teatru-schroniska, w którym po raz pierwszy – oprócz spektakli zrealizowanych przez Zespół Witkacego – odbywały się spektakle gościnne, muzykowanie dla Stasia, wystawy, projekcje filmowe i posiady.

35 Urodziny Teatru Witkacego Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...