Dzień Teatru Publicznego - Caligula

Do Witkacego za grosze!

13 maja br. obchodzony będzie już po raz trzeci Dzień Teatru Publicznego. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia.W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wiele teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. W tegorocznej akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 98 teatrów z 39 polskich miast, co roku ta liczba wzrasta. Zmieni się nieco formuła samego świętowania. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja, ale spektakle nie będą wystawiane w kolejną sobotę, jak było w roku ubiegłym, lecz przez cały tydzień – aż do 20 maja. Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych” (więcej na www.spacerownikteatralny.pl).

Teatr im. St. I. Witkiewicza zaprasza w tym roku tj. 19 maja w piątek o 19.15
na SPEKTAKL "CALIGULA" Alberta Camusa w reżyserii Andrzeja Dziuka.

BILETY

Sprzedaż biletów za 5 złotych rozpocznie się 13 maja, od godz. 10:00 do 14:00 w Kasie w siedzibie Teatru, ul.Chramcówki 15. Na spektakl "Caligula" grany 19 maja, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Wyjątkowo na to przedstawienie nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje.
UWAGA! Spektakl od 16 roku życia!

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Biletu do teatru za 500 groszy” to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, na ich twórcze spotkanie z teatrem, którego nie muszą się obawiać i który bardzo łatwo daje się oswoić. Chcemy aby komunikat „otwarcia teatru na widza” w tym roku również wybrzmiewał mocno. Popularyzujmy teatr poprzez mówienie o jego życzliwości, obalając tym samym złudne przekonanie ekskluzywności i niedostępności (finansowej, ale i intelektualnej) scen publicznych.

Dzień Teatru Publicznego to także próba zwrócenia uwagi widzów na to, że ich obecność stanowi żywy dowód na konieczność istnienia teatrów publicznych, w całej ich różnorodności i liczbie. W tym roku po raz kolejny powtarzamy, że bez publicznego wsparcia teatr, jako idea i jako konkretne punkty na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępne na:
stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Serdecznie zapraszamy! Nie bój się Teatru!

www.facebook.com