Kino Podejrzane - pokaz przedpremierowy filmu "Zimowy sen" (2014)

środa, 15 października, godz. 19:00
Scena Witkacego

 

„Zimowy sen” - zdobywca Złotej Plamy w Cannes
reżyseria: Nuri Bilge Ceylan
scenariusz: Ebru Ceylan / Nuri Bilge Ceylan?
produkcja: Francja, Niemcy, Turcja
premiera Polska: 24 października 2014
gatunek: Dramat
czas trwania 196 min.

 

To piękny film w duchu prozy Czechowa i Dostojewskiego, albo najlepszych filmów Bergmana, pełen poruszających i głębokich treści. Znów odkryliśmy perłę, jaką w roku ubiegłym było „Wielkie piękno” – ocenia Andrzej Serdiukow, dyrektor zarządzający Film Point Group. Nie kryje satysfakcji, bo prawa do dystrybucji filmu nabył kilka dni przed ogłoszeniem werdyktu.

Reżyser filmu, Nuri Ceylan, nie po raz pierwszy został doceniony przez canneńskie jury. Każdy jego film trafiał do głównego konkursu festiwalu. W 2002 r. dostał Grand Prix za film "Uzak", a w 2011 roku - za "Pewnego razu w Anatolii".

Opis filmu

W „Zimowym śnie” główny bohater - Aydin - wraz ze swoją żoną prowadzi hotel w centrum Anatolii. Relacje małżonków są trudne, a do tego dochodzą problemy siostry, która właśnie się rozwiodła. Wszyscy mieszkają w hotelu i jego okolicach. Adyin - zarządca i zarazem lokator hotelu, były aktor, cynik i megaloman - jest tym, wokół którego krążą pozostali: oskarżająca go o egoizm i krzywdzenie ludzi żona, zgorzkniała i nieszczęśliwa siostra i wreszcie turyści.

 

Film "Zimowy sen" prezentujemy dzięki uprzejmości
Pana ANDRZEJA SERDIUKOWA - Dyrektora Spółki FILM POINT GROUP, dystrybutora filmu w Polsce.