Nutko moja... Halny duje - Władek Tutka się dziwuje

„Nutko moja… Halny duje – Władek Tutka się dziwuje”

4, 5 października , godz. 19:00
Scena Witkacego, ul Chramcówki 15

Serdecznie dziękujemy za udział w koncertach – dedykowanych Władysławowi Trebuni – Tutce, w których wystąpił m. in. legendarny zespół z Jamajki – TWINKLE BROTHERS oraz wybitni polscy muzycy

4-go i 5-go października 2013r. w Teatrze Witkacego odbył się dwudniowy koncert, poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki. Postać to wyjątkowa – WŁADYSŁAW TREBUNIA-TUTKA – ARTYSTA RENESANSOWY.
Celem wydarzenia była prezentacja wszechstronnego dorobku artystycznego wybitnego Twórcy wywodzącego się rodem z Podhala - muzyka, malarza, rzeźbiarza zmarłego w 2012 roku, i pokazanie jak znaczący wpływ na innych muzyków miała twórczość i osobowość Władysława Trebuni.

W koncertach brali udział wybitni muzycy (i zespoły), z którymi Władysław koncertował oraz Zespół Teatru Witkacego, z którym od pierwszego spektaklu „WITKACY-AUTOPARODIA”(1984 r.) współpracował. Władysław Trebunia akompaniował w tym przedstawieniu , występując przez lata na rozmaitych festiwalach, przeglądach teatralnych wraz z zespołem Teatru Witkacego.

- Chcemy sięgać do chwil, gdy miasto było stolicą polskiej kultury - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Trebunia-Tutka, współorganizator festiwalu "Nutko moja" poświęconego pamięci Władysława Trebuni-Tutki.

Podczas koncertów mieli Państwo możliwość zobaczenia wystaw prac – Władysława Trebunii-Tutki – jako malarz – artysta plastyk – oraz fotografii: „Władysław Nieznany”. Odbył się także performance z udziałem Zespołu Teatru Witkacego – wszak od 1985 roku (tj. od początku istnienia Zakopiańskiej Sceny) – Pan Władysław Trebunia-Tutka występował w Teatrze – grał m. in. w legendarnym spektaklu „WITKACY-AUTOPARODIA”.
Realizację Projektu wsparł Pan Poseł Andrzej Gut-Mostowy - Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy!

Honorowy Patronat Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach Programu Narodowego
Centrum Kultury – Kultura – Interwencje

Realizację Projektu wsparła
Grupa Trip