Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Gościnnie w Teatrze - KUBUŚ PUCHATEK - czyli w Tobie też jest małe co nieco

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem zaprasza na gościnny spektakl
Teatru Uniwersytetu Trzeciego Wieku OdNowa ze Świętochłowic

KUBUŚ PUCHATEK
czyli w Tobie też jest małe co nieco

w reżyserii Andrzeja Bieniasa

1. czerwca (sobota) 2019 r. o godzinie 19.15, Scena A. Bazakbala (Kawiarnia Witkacy)

Świętochłowicki Teatr „OdNowa”, to można śmiało rzec - grupa doświadczona teatralnie i życiowo. Po spektaklach „Chłopcy” Grochowiaka i „Pułapka” wg tekstów Monty Pythona, wciąż są głodni nowych wyzwań. Skoro już się zaczęło wspinać po schodach teatralnej przygody, byłoby bezsensem schodzić w dół przed zdobyciem szczytu.

Tak też będzie i tym razem. Tylko jak szukać nowych wyzwań? Jakiego tematu dotknąć, by pokonać kolejny próg?

Doszliśmy do wniosku, że nie szukanie tematu, a szukanie nowego widza przysporzy nam najwięcej radości. A jeśli „nowy”, to może niech będzie ten najbardziej wymagający. Dziecko.

Człowiek, który nie zdążył jeszcze oblec się w stereotypy, nie zdążył założyć maski zobojętnienia i fałszu, dla którego szczerość i bezinteresowność stoi na pierwszym miejscu. Taki widz to skarb, tyle że do takiego widza trzeba podejść jak do najlepszego przyjaciela. Widz, który na kilometr wyczuje najmniejsze kłamstwo. Zrobić spektakl, który będzie spotkaniem dla młodego i dojrzałego widza. Spektakl w którym zabawne i w miarę proste historie bohaterów, przeplatają się z filozoficznymi tekstami, ale podanymi w bardzo humorystyczny sposób.

Wybór był jeden. Kubuś Puchatek i jego wielowymiarowi przyjaciele. To opowieść pełna przyjaźni, pięknych myśli i przygód, które wciągną każdego widza. Świat, który dzięki aktorowi zmienia z sekundy na sekundę. Dzięki aktorowi, który poprzez siebie stwarza świat bohaterów A.A. Milne’go. Aktor dzięki temu jest odtwórcą i twórcą, nawiązując bezpośredni kontakt z publicznością. Jestem przekonany, że nasz nowy spektakl trafi w gusta zarówno dzieci jak i dorosłych, a ci drudzy z przyjemnością zrzucą z siebie bagaż dojrzałości i wrócą z nami do Stumilowego Lasu.

Bilet: 20 zł

  • IMG_2630
  • IMG_2636
  • IMG_2644
  • IMG_2652
  • IMG_2656
  • IMG_2675
  • IMG_2689
  • jpg_1

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.