Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

HARMONIA - DYSONANS interpretacje - wernisaż wystawy prac Elżbiety Kuraj i Janusza Karbowniczka

obraz Elżbiety Kuraj

W sobotę 27. lipca o godzinie 18.15 serdecznie zapraszamy na Scenę Witkacego na wernisaż wystawy prac Elżbiety Kuraj i Janusza Karbowniczka - HARMONIA - DYSONANS interpretacje.

Harmonia/Dysonans - tytuł wystawy koresponduje z dychotomią filozofii, sposobem myślenia, którym kieruje się Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Harmonia: jedność stylistyczna Domu, przejawiająca się w jego architekturze, uniwersalne wartości, które określają misję Domu oraz spójne obszary wolności, również tej artystycznej, którym staramy się być wierni, są w MDSM-ie zestawiane z dysonansem zła, które skaziło kondycję człowieka w tym miejscu przed 70 laty. Kluczem do rozumienia obu tych kategorii jest spotkanie. To ono pozwala przekroczyć granicę, zrozumieć przeszłość i interpretować współczesność.

Elżbieta Kuraj - pracuje na stanowisku profesora na Wydziale Artystycznym w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prowadzi Pracownię Malarstwa w Instytucie Sztuki. Twórczo zajmuje się malarstwem i emalią artystyczną. Zorganizowała 57 indywidualnych wystaw malarstwa. Brała udział w 300 wystawach zbiorowych malarstwa i emalii artystycznej w kraju i za granicą. Współpracuje z Fundacją Email Art Association we Frydlancie nad Ostravici w Czechach organizując sympozja i wystawy polsko-czeskie reaktywując technikę emalii w Polsce

Janusz Karbowniczek - pracuje na stanowisku profesora w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prowadzi Autorską Pracownię Rysunku. Zorganizował ponad 70 indywidualnych wystaw rysunku i malarstwa. Brał udział w ponad 300 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest organizatorem Międzynarodowego Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych w Katowicach (2014, 2017)

Podczas wernisażu wystąpi zespół m.o.l.o. w składzie: Jacek Hołubowski, Mateusz Pliniewicz, Piotr Skupniewicz

Partner wystawy:

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.