Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Mieczysław Karłowicz – PIEŚNI – Na zieloności sennych fal

plakat koncertu Łucji Czarneckiej i Witolda Wilczka - Mieczysław Karłowicz - Pieśni

W sobotę 31. sierpnia o godzinie 20.15 serdecznie zapraszamy do Hotelu Górskiego PTTK Kalatówki na koncert pieśni Mieczysława Karłowicza w wykonaniu Łucji Czarneckiej przy akompaniamencie Witolda Wilczka.

„Gdy znajduje się na stromym wierzchołku sam, mając jedynie lazurową kopułę nieba nad sobą, a naokoło zatopione w morzu równin zakrzepłe bałwany szczytów, wówczas zaczynam rozpływać się w otaczającym przestworze, przestaje się czuć wyosobnioną jednostką, owiewa mnie potężny, wiekuisty oddech wszechbytu” Mieczysław Karłowicz

 

Skromny, szczery, nie dbający o poklask, szedł Karłowicz samotnie drogami swej sztuki.

 

 

Łucja Czarnecka – sopran
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, dr hab. Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie(2009).
Profesor w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i na Wydziale AST w Bytomiu.
Koncertuje z powodzeniem, występując na wielu festiwalach muzycznych;
Festiwal - Vratislavia Cantans, Akademia Bachowska ,Starosądeckim Festiwalu Muzyki Dawnej , Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Schubertowski, Festiwalach Kultury Chrześcijańskiej , Muzyki Współczesnej Audio Art , Dniach Kultury Polskiej .
W dwusetną rocznicę urodzin F. Mendelssohna wraz z pianistą Mirosławem Herbowskim wystąpiła z koncertem w ramach IV Dni Muzyki kompozytora w Krakowie.
Prowadzi działalność nagraniową.
„ Sekret ’’ jest jej nową płytą CD nagraną z organistą Krzysztofem Latałą(2011).
Gwiazda Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej dedykowanego Janowi Pawłowi II(2008). Występowała z koncertami na Litwie , Słowacji , Francji, , Holandii, Belgii, Włoszech, Ukrainie w USA ,Kanadzie oraz Polsce.
Inaugurowała obchody Roku Mieczysława Karłowicza w Zakopanem w 100-lecie śmierci kompozytora(2009). Współpracuje z zespołami muzycznymi /orkiestra „Ricercar”, zespoły chóralne/ pod dyr. Bogusława Grzybka.
Na zaproszenie Konsulatu RP w Winnicy wielokrotnie koncertowała na Ukrainie m.in. w Barze ,Winnicy ,Kamieńcu Podolskim , Żytomierzu , Berdyczowie
Od wielu lat związana z zespołem Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem.
Współudział w takich spektaklach jak „Sic et non”- historii miłości Abelarda i Heloizy”, ”Kobiety w muzyce Pucciniego”, ”Fujawica” do tekstów Jana Kasprowicza oraz muzyki Karola Szymanowskiego, „Lokomotywa” do tekstów Witkacego,
„ Sacrum w muzyce”- spektaklu symfonicznym ze scholą oo. dominikanów,
„Czyściec”- III Symfonia Henryka Mikołaja Góreckiego .
Jest pierwszą wokalistką której głos zabrzmiał w Polskich Tatrach w przedstawieniu plenerowym
„Na Przełęczy” St.I. Witkiewicza w reżyserii Andrzeja Dziuka .
Wraz z zespołem Teatru Witkacego inaugurowała otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie oraz Wystawę „Franc Piasecki and other Polish Aviation Designers”
Muzeum Lotnictwa Kraków (2011) i Museum of Flight Seattle USA (2012).
Na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Toronto występowała w Our Lady of Sorrows Roman Catholic Church na Commemorative Concert Katyń 1940 Smolensk Tragedy 2010 ( 2013)
W maju 2013 inaugurowała Dni Muzyki Polskiej we Lwowie koncertem w Katedrze Lwowskiej Podczas Dni Kultury Polskiej - Bawaria wystąpiła z pianistą Witoldem Wilczkiem dając Koncert muzyki polskiej (2013)
Kolejną płytą jest CD "Aria" nagraną z Witoldem Wilczkiem ( 2014)
Na Zaproszenie Konsulatu Generalnego w Toronto wraz z pianistą Januszem Bosakiem uświetniła koncertem Uroczystość Państwową w 10-tą Rocznicę wstąpienia Polski do UE ( 2014)
W maju 2014 uroczyście koncertowała na Zamku Królewskim w Niepołomicach świętując 20-lecie Chóru "Cantata" z Niepołomic.
Artystka posiada repertuar wokalny od muzyki dawnej po utwory muzyki współczesnej.
Publikuje m.in. w „Zeszytach naukowych „ PWST Kraków . Autorka książki „Karłowicz. Pieśni. Zaduma nad zagadką miłości i śmierci”( PWST Kraków 2007).
Twórca projektu badawczego „Natura głosu – współczesna technika głosu w dydaktyce teatralnej”(2012).
Dyrektor artystyczny projektu „Patrząc w przyszłość – Małopolska zachodnia wykorzystuje europejską szansę”

 

 

Witold Wilczek - fortepian
Pierwsze lekcje gry na fortepianie otrzymał w wieku czterech lat od swojej babci, koncertującej pianistki, która pozostała jego mentorem do czasu rozpoczęcia studiów. Ukończył podstawową oraz średnią szkołę muzyczną w Krakowie w klasach Moniki Bylicy i Wojciecha Cieciory.
W wieku osiemnastu lat wyjechał do Szwajcarii, gdzie w latach 2007 – 2010 studiował w Hochschule der Künste w Bernie w klasie prof. Tomasza Herbuta. Po powrocie do Polski studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Moniki Sikorskiej – Wojtachy oraz prof. Zbigniewa Raubo, uzyskując tytuł magistra w 2015. Wielokrotnie doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich u takich pedagogów jak: Dina Yoffe (Kraków, 2004), Andrzej Pikul (Kraków, 2005), Maja Nosowska (Berno, 2009), Lee Kum Sing (Katowice, 2012), Anna Malikova (Katowice, 2013), Jan Jiracek von Arnim (Katowice, 2013), Tamas Ungar (Katowice, 2015) a przez kilka lat także na prywatnych konsultacjach z francusko-amerykańskim pianistą Eugen Indjic`em.
Obecnie jest doktorantem Akademii Muzycznej w Krakowie.
Intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Rosja, Szwajcaria, Węgry, Włochy, USA). Od 2007 roku regularnie występuje z recitalami Chopinowskimi, dając ich ponad osiemdziesiąt w roku. Jako solista gościł na festiwalach takich jak „Printemps Musical d`Annecy“ (Annecy, Francja, 2011) czy "Accademia Festival" (Saracinesco, Włochy, 2015).
W 2011 odbył trasę koncertową we Francji, gdzie obok recitali poprowadził również kursy mistrzowskie w Paryżu (Conservatoire Raoul Pugno) i Chambéry (Cité des Arts). Występował m.in. w prestiżowym Musée Grenoble.
W 2012 dokonał nagrania swojej debiutanckiej płyty solowej na którą składają się utwory kompozytorów polskich: Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina oraz Janusza Bieleckiego. Płyta ukazała się nakładem Fundacji Bielecki Art.
Witold Wilczek jest stypendystą polskiej Fundacji Bielecki Art oraz szwajcarskiej Fundacji Lyra. Jest również laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów:
- Concours Musical de France Grand Prix, categorie quatre mains, Paryż, 2000 r.
- Premio Accademia Romana - III nagroda, nagroda specjalna Komisji Europejskiej, Rzym, 2013 r.
- VI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski - wyróżnienie, Budapeszt, 2014 r.
- I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Krystiana Tkaczewskiego – finalista, Busko-Zdrój, 2016;

Współpracuje z wieloma renomowanymi artystami, zespołami i instytucjami, między innymi z Łucją Czarnecką (sopran), Zbigniewem Stępniakiem (bas profondo) czy kompozytorem Januszem Bieleckim oraz fundacją Bielecki Art. Pianista dzielił też scenę z orkiestrami Giardino d'Amore oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Marty Gardolińskiej i Anny Duczmal-Mróz.

 

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.