Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Wernisaż wystawy litografii Marca Chagalla z prywatnej kolekcji - "Przeczucie cudu"

Zdjęcie przedstawiające Marca Chagalla  w pracowni

W czwartek - 27. lutego - o godzinie 19.15 w ramach 35. Urodzin Teatru i 135. rocznicy urodzin Witkacego zapraszamy serdecznie na Scenę Witkacego na wernisaż wystawy litografii Marca Chagalla z prywatnej kolekcji Kessaouri - "Przeczucie cudu"

Po sukcesie wystawy na Litwie, Łotwie, w Słowacji i Szwecji wystawa oryginalnych dzieł Marca Chagalla „Przeczucie cudu” trafiła do Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 27. lutego do końca marca , a w jej skład wchodzą 43 prace jednego z największych artystów naszych czasów.

Wystawa „Przeczucie cudu” składa się z oryginalnych prac Marca Chagalla z prywatnej kolekcji Kessaouri, które przywołują szokujące i surrealistyczno – oniryczne obrazy z początku XX wieku. Wystawa daje możliwość podziwiania litografii wielkiego artysty naszych czasów – dotyczących religijnych i mitycznych tematów, które odegrały ważną rolę w życiu duchowym artysty i znalazły wyraz w jego arcydziełach.

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...