Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Nocne Granie u Witkacego - NEW BONE

czarno-białe zdjęcie zespołu New Bone

W piątek 20. marca o godzinie 19.15 serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Nocne Granie u Witkacego - na Scenie A. Bazakbala wystąpi zespół
NEW BONE

New Bone to kwintet jazzowy złożŽony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branżŽy artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżŽowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy. Do tej pory formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a takżŽe w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Grupa była równieŽż jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015 r. W lutym 2014 r. zespół przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności. Tym razem w dalekim Uralu zaprezentował swoja muzykę w Czelabińsku i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu. W marcu 2015 r. New Bone wystąpił w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski. Warto dodać, żŽe zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się takżŽe w historii jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na Žżywo w Kaszmirze! W listopadzie 2018 r. na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, zespół wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii”, gdzie został gorąco przyjęty przez rosyjską publiczność. W grudniu 2019 r. po raz kolejny odwiedził Białoruś, gdzie wystąpił w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu.

Nowa płyta – LONGING

W grudniu 2019 r. zespół Tomasza Kudyka nagrał kolejną, szóstą płytę w swoim dorobku. Album zatytułowany „Longing” ukażŽe się jużŽ w marcu za pośrednictwem wydawnictwa CM Records. Krakowska grupa swoimi poprzednimi nagraniami zdobyła przychylność zarówno krytyków, jak i publiczności, która entuzjastycznie reaguje na prezentowana podczas koncertów muzykę. Najnowszy album z autorskimi kompozycjami lidera zespołu, Tomasza Kudyka, został zarejestrowany w Studio Polskiego Radia S4 im. J. Wasowskiego w Warszawie.

Tomasz Kudyk – lider zespołu New Bone dedykuje najnowszy album „Longing” swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi legendarnej jużŽ grupy Jazz Band Ball Orchestra. W sesji nagraniowej wzięli udział stali członkowie kwintetu: Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja. Na płycie znajdą się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka, z wyjątkiem jednego utworu „Head Dizziness”, napisanego przez Jana Kudyka, a zaaranżŽowanego przez Wojtka Groborza. Słuchając kompozycji lidera New Bone z poprzednich płyt, moŽżemy spodziewać się muzyki pełnej liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji. Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki, wykształconego w połowie ubiegłego wieku. Tomasz Kudyk chciałby poprzez tę płytę, a przede wszystkim muzykę, wyrazić wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracją i autorytetem. „To dzięki Tacie, jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co On …” – wspomina lider New Bone.

Projekt w dużŽej części został dofinansowany z ramienia Urzędu Miasta Krakowa oraz firmy Tactica Pharmaceuticals.

Zespół występuje w składzie:

  • Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
  • Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
  • Dominik Wania – fortepian
  • Maciej Adamczak – kontrabas
  • Dawid Fortuna – perkusja

 

 

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...