Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

RZEŹNIA - premiera 360º | 22.01.2021

grafika promująca spektakl Rzeźnia

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,

zapraszamy serdecznie na pierwszą premierę 360° – spektakl „Rzeźnia” wg Sławomira Mrożka w reżyserii Andrzeja St. Dziuka. W przypadku filmów sferycznych – 360° – widz znajduje się w centrum akcji (staje się jej częścią). Spektakl nakręcony w technice 360° można oglądać na kilka sposobów:

  1. Za pomocą specjalnych okularów VR (np. Oculus) – jest to opcja dla osób, które już posiadają specjalne okulary, ponieważ cena takiego sprzętu jest dość wysoka
  2. Druga opcja jest dla osób posiadających smartfony wyposażone w żyroskop – w takim wypadku potrzebne są okulary VR przeznaczone do smartfonów (poniżej lista polecanych przez nas modeli wraz z linkiem do sklepu, w którym można zamówić sprzęt). W takim przypadku jeśli mamy już okulary VR, na telefon musimy ściągnąć aplikację Vimeo (poniżej linki do pobrania aplikacji):
    – Android
    – iOS
    Następnie klikamy w link znajdujący się na stronie spektaklu, otwieramy go za pomoca aplikacji Vimeo. Ustawiamy tryb pełnoekranowy i w ustawieniach szukamy ikony okularów. Po naciśnięciu ikony ekran podzieli się na dwie części – wkładamy teraz telefon do gogli zgodnie z instrukcją, gogle zakładamy na głowę i możemy oglądać.
  3. Opcja trzecia – dla osób, które nie posiadają okularów i nie chcą kupować dodatkowego sprzętu – spektakl można odtworzyć na telefonie lub komputerze bez użycia okularów – wtedy w celu wybrania interesującego nas kadru nawigujemy za pomocą myszki lub strzałek na ekranie. Należy jednak pamiętać, że zamierzony efekt umieszczenia widza w centrum akcji będzie tutaj niepełny.
  4. Dla osób, które nie mają możliwości zobaczenia spektaklu w  technice 360° będzie możliwość wyboru spektaklu zrealizowanego w klasycznej technice (z kilku kamer).

 

Przykładowe okulary VR do smartfonów:

okulary vr model esperanza EGV300

Esperanza EGV300

okulary vr model esperanza EGV300R

Esperanza EGV300R

okulary vr do smartfona

Okulary VR

okulary vr Shinecon G06

Shinecon G06

okulary vr Trust UR EXOS PLUS

Trust UR EXOS PLUS

okulary vr BOBOVR Z5

BOBOVR Z5

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.