Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Zapraszamy na XI edycję ZPA "Pępek Świata" – ZIEMIA (gr. GAJA, łac. TERRA) – LAST MINUTE

logo Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych Pępek Świata - białe litery na czarnym tle.

Już czas (póki nie jest jeszcze za późno) przemyśleć na nowo, jaka jest nasza rola – rola człowieka na tej małej, błękitnej planecie? Jak mamy rozumieć owe słowa z Księgi Genesis: „i czyńcie sobie ziemię poddaną”? Czy mamy zachowywać się i postępować jak barbarzyńcy łupiąc, wycinając, niszcząc, kierować się przemocą, czy też traktować naszą Ziemię jak dobry Gospodarz, który z troską i czułością – słowem – z odpowiedzialnością dba o swoją majętność (Ziemię) i z miłością troszczy się o każde Istnienie (stworzenie)?

Z greckiego Gaja – prabogini Ziemi, płodności i macierzyństwa, Matka, którą należy kochać i szanować.  Tak. Najwyższa pora przemyśleć i zdecydowanie zmienić nasz stosunek do Życia na Ziemi, przedefiniować nasz stosunek do matki (Ziemi). Tym rozważaniom/pytaniom poświęcamy XI Edycję ZPA „PĘPEK ŚWIATA”, Zakopane – 17-23 września 2022 roku.

W programie tegorocznych Prezentacji znalazły się takie spektakle jak: „Bruce Marie” Duda Paiva Company, „Gould” Teatr Walny, „Wojownik” Teatr Pieśń Kozła, „Końcówka. Akt bez słów” Białostocki Teatr Lalek oraz dwie propozycje gospodarzy: premierowy spektakl „Chimeryczny lokator” wg powieści Rolanda Topora w reżyserii Andrzeja St. Dziuka oraz koncert „Witkacy – Power” w wykonaniu grupy Young Power New Edition oraz zespołu aktorskiego Teatru Witkacego. Nie zabraknie również stałych punktów programu czyli prze-powiadań, wystawy, koncertu oraz wyprawy w Tatry w przewodnikiem.

Więcej informacji na stronie:www.pepekswiata.witkacy.pl 

BILETY

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.