Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Nowa inwestycja dla młodzieży możliwa dzięki Funduszom Europejskim

Po lewej Marszałek Województwa Małopolskiego - Pan Witold Kozłowski, po prawej Dyrektor Teatru Witkacego Pan Andrzej St. Dziuk, siedzą przy dużym stole, w tle pieczątka Teatru Witkacego.

W piątek - 2 września - w naszym Teatrze miało miejsce ważne wydarzenie - Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Witold Kozłowski przekazał na ręce Dyrektora Teatru Andrzeja St. Dziuka umowę gwarantującą dofinansowanie projektu pod nazwą "Scena Atelier przy Teatrze St. I. Witkiewicza w Zakopanem wraz z zagospodarowaniem terenu"

Przekazane pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (dofinansowanie w wysokości 11,64 mln złotych) oraz wkładu własnego Samorządu Małopolski przekraczającego 3,2 mln złotych. Dzięki tym środkom możliwa będzie przebudowa, modernizacja i aranżacja dotychczas nieużywanej powierzchni znajdującej się przy Teatrze, a obejmującej ponad 1000 metrów kwadratowych. W wyremontowanych pomieszczeniach powstanie Scena Atelier – miejsce, gdzie m.in. prowadzone będą warsztaty dla dzieci i młodzieży. Przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na niezbędne prace budowlane zarówno na zewnątrz jak i w środku budynku. Ale również na dostosowanie pomieszczeń pod względem akustycznym, wyposażenie ich w oświetlenie i mechanikę sceniczną jak i tzw. technologię sceny. Cała Scena Atelier będzie dostępna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Logotypy Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polski, Województwa Małopolskiego i Unii Europejskiej

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.