Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

GOŚCINNIE W TEATRZE – Muzyczne Zaduszki Jazzowe

fragment plakatu promującego koncert zaduszkowy. W centrum w ciemności łysy mężczyzna gra na wiolonczeli - pokazany od pasa w górę. Na górze biały napis: koncert zaduszkowy, pamięci Tolka Lisieckiego i Jurka Zacharko

W sobotę - 5. listopada - o godzinie 19.00 zapraszamy serdecznie na Scenę Witkacego na Muzyczne Zaduszki Jazzowe poświęcone pamięci Tolka Lisieckiego i Jurka Zacharko. W programie koncertu m.in. Jazz Band Ball Orchestra z Karen Edwards (USA), Hania Rybka z zespołem, FiśBanda z Igorem Hnydynem (Ukr), Maciek Cisło i inni.

Po zakończeniu koncertu zapraszamy na spotkanie wspominkowe w Kawiarni Teatru.

18 lat United Europe Jazz Festival w Zakopanem.

Gdy, powołany do życia w 2004 r. Festiwal wszedł w okres pełnej dojrzałości, niemal w tym samym czasie odeszli do Pana jego dwaj ojcowie - współzałożyciele: Tolek Lisiecki ( muzyk, pomysłodawca i długoletni dyrektor artystyczny) oraz Jurek Zacharko (społecznik, inicjator i gorący propagator festiwalu ). To, do dziś, jedyne takie przedsięwzięcie kulturalne na świecie, którego organizatorami są cztery sąsiadujące ze sobą kraje, cztery miasta i ich cztery instytucje kulturalne (Visehrad Group). Koncert Zaduszkowy w Teatrze Witkacego będzie muzycznym hołdem, dla tych, którzy ten festiwal współtworzyli: artyści, zespoły, fani, słuchacze i najbliżsi przyjaciele Tolka i Jurka.

Łączyła ich ta sama pasja życia. Obaj, bogaci sercem, ofiarowali nam wszystko w co wyposażył ich Bóg, spełniając nasze marzenia i oczekiwania. Każdy czynił to na swój jedyny i niepowtarzalny sposób, dlatego ja przyjdę… bo chciałbym im za to podziękować.

Karol Konarski

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.