Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

STAŃKO NA GŁOS - koncert

zdjęcie z koncertu "Stańko na głos". Po lewej kobieta ubrana na czarno gra na fortepianie, po prawej mężczyzna ubrany na czarno gra na saksofonie. Oboje widoczni od pasa w górę, na pierwszym planie widać niewyraźne rozbłyski światła (bokeh).

W czwartek - 23.02 o godzinie 20.15 - w ramach 38. Urodzin Teatru serdecznie zapraszamy na Scenę Witkacego na niezwykły koncert "STAŃKO NA GŁOS". Projekt powstał z selekcji fragmentów składających się na kilkadziesiąt godzin wywiadu z Tomaszem Stańko nagranych przez Tomasza Michałowskiego na przestrzeni kilkunastu miesięcy od 2016 roku.

Towarzyszyły nam rozmowy o upadku, strachu i miłości. Rozmawialiśmy o zasadach, które rządzą światem – jeżeli w ogóle istnieją jakieś zasady inne niż życie i śmierć. Nie interesowały nas fakty, zdarzenia z życia, lecz idee i abstrakty, które pozostawiają ślad na wszystkim, co w życiu tworzymy (...) To bardzo filozoficzny punkt wyjścia, wręcz antyczny, grecki, w którym rozumna i nieśmiertelna dusza ludzka jest zarazem źródłem ruchu, a zatem i życia.

Fragmenty wypowiedzi Tomasza Stańko zostały zilustrowane jego kompozycjami oraz wykonaniami. Dodatkową ilustrację rozszerzającą kontekst muzyczny i interpretującą często dość abstrakcyjną treść wybranych wywiadów zapewni skład młodych, utalentowanych muzyków.

Stańko na Głos
Envee / Michałowski i Goście

  • Maciej Goliński – sampler, reżyseria
  • Tomasz Michałowski – scenariusz
  • Maciej Obara – saksofon
  • Jan Pieniążek – perkusja
  • Kasia Pietrzko – instrumenty klawiszowe
  • Paweł Stachowiak – bas

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.