Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

NIC DO UKRYCIA - Audio Boog - koncert

okładka płyty Audio Boog zespołu Nic do Ukrycia. Na morskich falach widać zarysy siedmiu postaci nad nimi dwie dłonie, do których przypięte są dwa kable, trzymają słuchawki . Powyżej dłoni na czerwono napis Audio Boog, poniżej na falach na biało: Nic do Ukrycia.

W środę - 6. września - o godzinie 19.15 serdecznie zapraszamy na Scenę A. Bazakbala (Kawiarnia Witkacy) na koncert zespołu NIC DO UKRYCIA promujący nowo wydaną płytę "AUDIO BOOG".

"List otwarty
do potencjalnych słuchaczy i oglądaczy koncertu,
który odbędzie się 6-ego września 2023 roku,
w Teatrze Witkacego
w Zakopanem.


Nic Do Ukrycia to coś, co trudno określić jednym słowem. Dlatego są trzy słowa.
NIC - Pustka, która naszemu światu często towarzyszy. Na pytanie: “ Co u ciebie?”, bardzo czesto odpowiadamy : “Nic szczególnego”.
DO - To podążanie ( nie mylić z pożądaniem, chociaż po części też ) do celu. To chęć znalezienia odpowiedzi. W językach dalekowschodnich “DO” to droga, którą podążamy. O wiele ważniejsza niż cel, bo to droga nas rozwija, a nie cel, który jest zwieńczeniem.
UKRYCIE - Zakopanie się we własnych przyzwyczajeniach. Strach przed nieznanym a coraz częściej przed znanym. Niestety najczęściej przed człowiekiem.

A co daje nam połączenie tych trzech słów?
Daje nam sześciu facetów, którzy czasami muszą spędzić ze sobą trochę wolnego czasu.
Facetów, którzy mają wspólny mianownik. MUZYKA.

Niechęć do grania coverów, zmusiła Benka do napisania swoich tekstów, które po okraszeniu muzyką reszty dżentelmenów, zamieniły się w jedyne w swoim rodzaju piosenki, mówiące, a raczej śpiewające o zwykłych ludziach i ich niezwykłych tęsknotach. Teksty, w których satyra przeplata się z poważnym (powiedzmy ;)) tonem, powoli, piosenka po piosence, wciągają słuchacza w świat “Stefana” i “Brigitte”, ich tęsknoty za prawdziwą miłością, “Morderców od serca”, czychających za każdym rogiem na naszą wolność i wrażliwość na piękno. To opowieść o wciągającej (nie pytając nikogo o zdanie) w otumanienie “Dziurze”, a także o “Audio Boog’u”, który od wielu lat z powodzeniem zastępuje i Boga, i Przyjaciół, i tak zwany zdrowy rozsądek, popychając nas ku przepaści.
Zapraszamy Was do spędzenia wspólnie kilku chwil, kilku dźwięków, kilku słów i kilku przemilczeń.
Zapraszamy na koncert, podczas którego przywitamy na świecie rodzeństwo naszej starszej córeczki – “Niepłytkiej płytki”. Oto on…
… jej młodszy brat – “Audio Boog”.

Wystąpimy dla Was w składzie:

Andrzej “Benek” Bienias - GITARA I ŚPIEW - to, co wylało mu się z głowy na papier, stało się pożywką do odkrycia tego, co ukryte było.

Maciej Gruchacz – GITARY - struna po strunie, przenosi nas do krainy najprzeróżniejszych brzmień.

Michał Peiker - PERKUSJA I OGÓLNE POCZUCIE RYTMU - trzyma wszystko w jednym rytmie i czuwa, by żaden gieroj się z tego rytmu nie wyrwał.

Max Kowalski - KONTRABAS - Nisko, nisko, coraz niżej a na końcu jest on.

Boguś Zięba – AKORDEON - w każdej rodzinie musi być harmonia i to właśnie jemu ją zawdzięczamy.

Przemo Sokół - TRĄBKA I FLUEGELHORN, ŚPIEW - powietrze rozumiane jako oddech, dający życie i energię.

Nic Do Ukrycia to energetyczne połączenie dwóch wypadkowych - muzyki i tekstu.
Połączenie gdzie symbioza i równowaga tych dwóch elementów jest zawsze najważniejsza. To jak miłość w najlepszym znaczeniu tego słowa, gdzie żadna ze stron nie wywiera niszczącego wpływu na drugą stronę.

Zapraszamy 6-ego września na Scenę AB, do Kawiarni Teatru “Witkacy”
Do zobaczenia."

Stowarzyszenie Konstruktorów Słów i Dźwięków
NIC DO UKRYCIA

Bilety: N 50 zł | U 30 zł

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.