Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Dzień II - 24.09 niedziela, godz. 18.00
FREE FALLING
reż. Hagit Yakira
Hagit Yakira Dance, Londyn (Wielka Brytania)
Scena Witkacego

Spektakl taneczny FREE FALLING izraelskiej choreograf Hagit Yakira, nigdy jeszcze nie był pokazywany w Polsce.To urzekający popis czterech wirtuozowskich wykonawców, zabierających widzów w tańczącą podróż pełną fałszywych startów, upadków i uniesień. Do tej pory choreografka stworzyła osiem spektakli, w których ludzkie doświadczenie, ruch i taniec są wyjątkowo i poetycko wplecione w indywidualną interpretację związków i emocji poprzez taniec i performance. Hagit Yakira uzyskała wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. W swojej pracy bada różne aspekty relacji międzyludzkich, grając z fikcją i rzeczywistością, emocjami i uczuciami, a także żonglując emocjami między tragizmem a humorem. Najnowszy spektakl artystka stworzyła na bazie doświadczeń zebranych przez lata pracy jako terapeutka.

  • Tancerze:Sophie Arstall, Stephen Monyihan, Fernando Balsera, Verena Schneider
  • Reżyseria: Hagit Yakira
  • Kompozytor: Sabio Janiak
  • Dramaturg: Lou Cope
  • Projekt kostiumów: Mickie Mannion, Bettina John

Czas trwania: 1 godz. 30 min. (1 przerwa 15 min.)

Swobodne spadanie przygląda się strachowi przed spadaniem, popełnianiem błędów i potrzebie ponownego stanięcia na nogi. Olśniewająca sztuka wykonywana przez czterech mistrzów tańca zabiera publiczność na taneczną podróż pełną falstartów, upadków i powrotów, które będą trzymały was w nieustannym napięciu. Swobodne spadanie znajduje swój byt na delikatnej linii pomiędzy upadkiem, a błądzeniem (falling and failing). Przez eksplorowanie strachu przez spadaniem, pojęcie błądzenia poddaje się nieuchronności ekspresyjnego podejmowania. Sztuka ta bada temat z perspektyw psychologicznej, fizycznej oraz emocjonalnej.

Hagit Yakira jest izraelską choreografką, performerką i nauczycielką tańca. Absolwentka Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie, kontynuowała studia w Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie. Jest wykwalifikowaną terapeutką w zakresie choreoterapii. Obecnie jest w trakcie przygotowywania przewodu doktorskiego w choreografii. Hagit uczyła tańca w Wiedniu, Norwegii, Izraelu, Szwecji, Niemczech, na Węgrzech i w wielu innych miejscach na świecie. Rozwija swój niepowtarzalny styl przez ostatnie 15 lat łącząc rozbudowany warsztat z improwizacją. Od 2007 roku prowadzi szkołę Hagit Yakira Dance, organizując warsztaty w całej Europie i Izraelu.

www.hagityakira.com/free-falling

  • free_falling1
  • free_falling2
  • free_falling3
  • free_falling4
  • free_falling5

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.