Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

BIELAS I MARYNARZE ŁODZI

BIELAS I MARYNARZE ŁODZI

KONCERT

Scena A. Bazakbala - Kawiarnia Witkacy

Jacek Bieleński i Marynarze Łodzi to projekt znanych łódzkich muzyków współtworzących miejski underground. Motorem napędowym łódzkiego okrętu jest Jacek Bieleński i jego bezkompromisowe teksty pełne prawdy o życiu nasycone przewrotnym humorem. „Bielas” znany ze swoich wcześniejszych zespołów Plastic Bag i Pafullon jest przede wszystkim „tekściarzem”. Jego piosenki śpiewa wielu znanych polskich artystów od Fiolki po Marylę Rodowicz.

Marynarze Łodzi to prawdziwy rock'n'rollowy zespół w najlepszym rozumieniu tych słów. Ta niezwykle żywa muzyka to połączenie tradycji bluesa i country z elementami punk, ale przede wszystkim to czysty rock'n'roll. Marynarze sami nigdy nie wiedzą co wydarzy się na scenie i które piosenki będą grać. Frontman na bieżąco aranżuje utwory, a wytrawni muzycy zespoleni ze swoimi instrumentami czujnie wpasowują się w klimat danej chwili. To wszystko sprawia, że koncerty grupy są niepowtarzalne i wyjątkowe.

Gitarzysta solowy Tomek Wojciechowski to frontman, wokalista i gitarzysta legendarnej grupy Jezabel Jazz działającej na początku lat dziewięćdziesiątych. Jego muzyczna droga biegła przez krainy alternatywnego rocka i punka. Współpracował m.in. z zespołami Pornografia, Hedone, Una De Luna, Galimatias Squad. Był członkiem zespołów Blitzkrieg, Moskwa i Closterkeller.

Za gitarę rytmiczną i riffy odpowiedzialny jest Robert Tuta – weteran alternatywnej sceny – multiinstrumentalista, członek zespołu Agressiva 69, znany również ze współpracy z zespołami Hedone, 1984 czy Maleńczukiem. Na co dzień w swojej grupie N.O.T. wokalista, frontman i narrator – u „Bielasa” i Marynarzy gitarzysta, który w swoim brzmieniu i technice jest równie bezkompromisowy co teksty Jacka.

Bez basu nie ma hałasu. Charakterystyczne, melodyjne i niepodrabialne riffy to zasługa Wojtka Michalca, gitarzysty i basisty, członka obsypanego nagrodami zespołu Cool Kids of Death, który Współpracował też m.in z Made in Poland, WU-HAE, Mięśniami. Wojtek jest także założycielem i liderem ekstremalnej łódzkiej grupy X.

Za perkusją zasiada Piotrek Gwadera, jego charakterystyczne rytmy i muzyczne pomysły można usłyszeć też w L.Stadt, Odpoczno, Kamień Kamień Kamień, Puch, Mr.D, Zabrocki, Blisko Pola, PKP, Dżezbandyta, Bogowie, RPA, Almost Dead Celebrities i wielu innych projektach.

  • Jacek Bieleński - gitara akustyczna, śpiew
  • Tomek Wojciechowski - gitara solowa
  • Robert Tuta - gitara, śpiew
  • Wojtek Michalec - gitara basowa, śpiew
  • Piotrek Gwadera - perkusja

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...