Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Dr Elżbieta Grzyb

Dr Elżbieta Grzyb – Polska

absolwentka filologii polskiej i angielskiej, starszy wykładowca w Szkole Języków Obcych Uniwersytetu Warszawskiego. Obroniła doktorat „Miejsce dramatów Stanisława Ignacego Witkiewicza w polisystemie literatury amerykańskiej w świetle wybranych koncepcji z kręgu Translation Studies”. Prowadzi badania nad przekładami dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza na język angielski. Uczestniczy w wydarzeniach promujących wiedzę humanistyczną – jak Europejski Dzień Języków czy Festiwal Nauki – oraz konferencjach naukowych poświęconych obecności literatury i kultury polskiej za granicą oraz dialogowi kultur.

Członkini redakcji pisma „Witkacy!”. Autorka cyklu artykułów „Uczynić widzialnym”, poświęconych twórcom przekładów literatury polskiej na języki obce. Interesuje ją zagadnienie mediacji w przekładzie i kształceniu językowym, prowadzi warsztaty dla nauczycieli i zajęcia uniwersyteckie przygotowujące do rozwijania i wykorzystania tej umiejętności w uczeniu się, życiu zawodowym.

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.