Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Rzeźnia

Zdjęcie ze spektaklu - człowiek grający na skrzypcach

wg Sławomira Mrożka

Spektakl wg słuchowiska Sławomira Mrożka - porusza uniwersalne – jakże dziś aktualne – kwestie: Co to znaczy przeżywać konflikt pomiędzy kulturą a naturą.

"Rzeźnia" dotyka spraw mających dla artysty znaczenie decydujące, a mianowicie miejsca sztuki w świecie współczesnym. Bój toczy się już o sens sztuki w ogóle. Zanurzeni w realiach społeczeństwa konsumpcyjnego, zadajemy podstawowe pytanie: jaki wpływ na życie może mieć sztuka? Co ma ona do przeciwstawienia brutalności, zbrodni, przemocy, która pleni się tak powszechnie? Jakże żałosne są próby nadążania sztuki za okrucieństwem życia. Dotyka zjawiska, jakim jest degradacja kultury, która nasila się wraz z rozwojem cywilizacyjnym. Bohaterem jest skrzypek, mężczyzna, który nie potrafi dojrzeć w pełni, by wyzwolić się od dyktatu zaborczej matki, być niezależnym (od kogo? od czego?), pełnym (totalnym) artystą. Jest cały czas w rozkroku między pierwotnymi emocjami a tymi, wynikającymi z doświadczenia sztuki. To kolejna realizacja twórcy zakopiańskiego Teatru -Andrzeja Dziuka, który – realizując dzieło wybitnego polskiego klasyka literatury - wraca do tematu artysty wobec współczesnej wizji świata - pełnego fałszu, zakłamania i cierpienia.

Premiera – 14 grudnia 2019, Scena Witkacego

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16. roku życia!

Obsada

  • Scenografia – Rafał Zawistowski
  • Asystentka scenografa – Jolanta Solska
  • Asystentka reżysera – Agnieszka Michalik
  • Kierownik produkcji – Arkadiusz Kudła
  • Konsultacja muzyczna – Maja Waloszczyk-Ziach, Cezary Wagner
  • Dokumentacja fotograficzna – Iwona Toporowska Photoghraphy
  • Opracowanie tekstu, opracowanie muzyczne i reżyseriaAndrzej St. Dziuk

Galeria

Foto. Iwona Toporowska Photography

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.