Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Nowa inwestycja dla dzieci i młodzieży przy Teatrze Witkacego

Po lewej Marszałek Województwa Małopolskiego - Pan Witold Kozłowski, po prawej Dyrektor Teatru Witkacego Pan Andrzej St. Dziuk, siedzą przy dużym stole, w tle pieczątka Teatru Witkacego.

W piątek – 2. września – w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem miało miejsce uroczyste przekazanie umowy gwarantującej dofinansowanie projektu pod nazwą "Scena Atelier przy Teatrze St. I. Witkiewicza w Zakopanem wraz z zagospodarowaniem terenu". Umowę na ręce Dyrektora Teatru – Andrzeja St. Dziuka przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Witold Kozłowski.


Dofinansowanie w wysokości 11,64 mln złotych pochodzi z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz wkładu własnego Samorządu Małopolski przekraczającego 3,2 mln złotych. Dzięki tym środkom możliwa będzie przebudowa, modernizacja i aranżacja dotychczas nieużywanej przestrzeni znajdującej się przy Teatrze, a obejmującej ponad 1000 metrów kwadratowych. W wyremontowanych pomieszczeniach powstanie Scena "Atelier" – miejsce, gdzie m.in. prowadzone będą warsztaty dla dzieci i młodzieży. Przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na niezbędne prace budowlane zarówno na zewnątrz jak i w środku budynku. Pomieszczenia zostaną dostosowane pod względem akustycznym oraz wyposażone w oświetlenie i mechanikę sceniczną. Cała Scena będzie dostępna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych.


Projekt Sceny „Atelier” przy Teatrze im. St. I. Witkiewicza adresowany jest zarówno do młodych ludzi z Małopolski w tym z Podhala, jak i do młodzieży przyjeżdżającej na wypoczynek pod Tatrami. W otwartej Scenie „Atelier” będą odbywać się warsztaty z teatru, muzyki, plastyki, ruchu, ale także spotkania z filozofami, podróżnikami, artystami, psychologami czy socjologami.

Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest na drugą połowę 2023 roku.

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.