DOM WIDZĄCYCH DUCHA

DOM WIDZĄCYCH DUCHA
Na podstawie “Spalonej Powieści” J.Gołosowkera

"Jedynie złem można zniszczyć zło" - bohaterowie spektaklu umieszczeni w przestrzeni szpitala psychiatrycznego złożonego z ludzi sztuki zgłębiają właśnie tę tezę. Zepchnięci na margines , już niepotrzebni, niewygodni , których nowa rzeczywistość uznała za zbędnych szukają odpowiedzi wobec swojego nieusprawiedliwionego życia. "Jurodom" - bo taką nazwę nosi szpital - jest autonomiczną republiką , w zniewolonym i chorym społeczeństwie. Dopiero z perspektywy tego szpitala widać zdegenerowany świat. Pacjenci poprzez wyobraźnię wskrzeszają "Spaloną powieść" jednego z nich. Treść utworu opowiada o trzech nocach paschalnych w trakcie których Isus podróżuje po bolszewickiej Moskwie. Dopiero ta próba przywołania opowieści ukazuje stopień upadku nie tylko duchowości ale i człowieczeństwa . Człowiek to zwierzę. Interesujące zwierzę .Zwierzę które chętnie poluje na inne zwierzęta, a gdyby mogło to zapolowałoby nawet na samego siebie.

Agata Biziuk

W spektaklu wykorzystano fragmenty "Boskiej Komedii" (Divina Commedia) Dantego Alighieri

  • scenariusz i reżyseria Agata Biziuk
  • asystent reżysera: Andrzej Bienias
  • konsultacja: Henryk Paprocki
  • scenografia - Katarzyna Pielużek
  • choreografia - Anita Podkowa
  • muzyka - Piotr Klimek
  • reżyseria światła - Monika Sidor

Premiera 29 lipca 2017Scena Witkacego

Ogłoszenie

Teatr im. St. I. Witkiewicza zatrudni od 1 lipca 2017r. osobę na stanowisko: Specjalista ds. organizacyjno - administracyjnych.

Warunki: wykształcenie wyższe, biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, podstawowa znajomość obsługi komputera (programy biurowe), znajomość obsługi urządzeń biurowych (fax, ksero).

Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie miała za zadanie:

- koordynowanie pracy wszystkich działów

- organizowanie i koordynowanie wystaw w galerii Teatru

- pomoc w organizacji imprez kulturalnych w Teatrze

- współpracę z mediami

- kontakt z widzami

- obsługa sekretariatu (korespondencja, telefony)

 

Oferty można składać do dnia 20 czerwca 2017r. do godziny 12:00 w sekretariacie Teatru przy ulicy Chramcówki 15 (Zakopane) lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

O wynikach zainteresowane osoby zostaną powiadomione telefonicznie lub mailowo.