Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

GOŚCINNIE W TEATRZE – Jubileusz 15-lecia zakopiańskiego Chóru SZUMNY

Chór Szumny stoi na tle beżowego materiału z białymi wzorami, na środku duży obraz przedstawiający Jana Pawła II. Mężczyźni ubrani w czarne garnitury stoją w ostatnim i przedostatnim rzędzie, kobiety w czarnych sukniach i zarzuconych na ramiona góralskich chustach stoją z przodu. Po bokach stoją białe i żółte kwiaty. Z tyłu po lewej za ludźmi widać drewniany krzyż.

W poniedziałek - 21. listopada - o godzinie 19.00 zapraszamy serdecznie na Scenę Witkacego na koncert Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem?  z okazji jubileuszu 15-lecia zakopiańskiego Chóru SZUMNY. Koncert połączony jest z prezentacją najnowszej płyty.

W programie znajdują się m.in. klasyczne miniatury wokalne a także utwory pochodzące ze znanych musicali. Chórowi towarzyszy zespół instrumentalny. Całość koncertu utrzymana jest w pogodnym, lekkim nastroju.

Tatrzański Chór „Szumny” powstał w 2005 roku, jednak (z powodu pandemii) dopiero w tym roku świętuje jubileusz 15-lecia działalności. Założycielką i dyrygentką chóru jest Mirosława Lubowicz, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i wieloletnia pedagog w zakopiańskiej Szkole Muzycznej. Członkami są mieszkańcy Zakopanego i Podhala w różnym wieku i różnych profesji, uzdolnieni wokalnie, otwarci, kreatywni i darzący muzykę szczególnym umiłowaniem. Część z nich stanowią absolwenci szkół muzycznych, w tym szkoły zakopiańskiej.

W swojej kilkunastoletniej działalności muzycznej „Szumny” dorobił się bogatego repertuaru, z muzyką różnych stylów i gatunków, w oryginalnych opracowaniach. Koncert Jubileuszowy jest okazją do zaprezentowania najnowszej z czterech nagranych płyt.

Wstęp wolny

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.