Treść główna

A A wersja kontrastowa wersja normalna

Teatr bez barier - Dostępność

czarno białe logo dostępności - kwiat składający się z pięciu płatków w kolorze czarnym z białymi znakami danej niepełnosprawności na każdym z pięciu płatków

ETR  /  Deklaracja dostępności

W naszej instytucji wierzymy, że każdy ma prawo dostępu do kultury, realizacji swoich pasji i marzeń.

Teatr St. I. Witkiewicza dostosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchu, wzroku i słuchu (udogodnienia architektoniczne, przystosowane toalety). Osoby, które potrzebowałyby dodatkowej pomocy, osoby na wózkach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy minimum dzień przed wizytą w Teatrze, w celu omówienia szczegółów.

Posłuchaj pliku audio:

Czyta Andrzej Bienias, nagranie zrealizowała Natalia Sosna

Spacer po Teatrze - słuchowisko:

Tekst: Scenariusz spaceru po Teatrze

Oprowadza Agnieszka Michalik, nagranie zrealizował Maciej Wirmański

Zajęcia edukacyjne

czyta Adrianna Jerzmanowska, nagranie zrealizował Maciej Wirmański

 

Nagrania: Edyta Kozub

Koordynator dostępności

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące dostępności naszych scen dla osób z niepełnosprawnością, zachęcamy do kontaktu z łącznikiem do kontaktu w sprawach niepełnosprawności Teatru Witkacego:

Agata Balcerowska–Całka
tel. 18 20 00 660 w.27,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
sms: +48 515 426 604

Osoby niedosłyszące z aparatem posiadającym cewkę indukcyjną prosimy o zgłoszenie na 2 dni przed spektaklem swojego przybycia - mamy możliwość skorzystania z mobilnej pętli indukcyjnej oraz słuchawkami wzmacniającymi dźwięk i umożliwienie komfortowego odbioru przedstawień.

Scena Witkacego ul. Chramcówki 15 – wejście od ul. Szymony

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem usytuowany jest w budynku byłego Zakładu Wodoleczniczego dra Andrzeja Chramca – w budynku dwupiętrowym, przed którym znajduje się rozległy plac parkingowy od strony ulicy Szymony. Z parkingu do głównego wejścia jest ok. 30 m po brukowanej nawierzchni. Istnieje możliwość (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym) podjazdu pod samo wejście. Do głównego wejścia prowadzi 7 szerokich schodów z poręczami po obu stronach, po lewej stronie jest 6 m długości rampa, którą można wjechać wózkiem do środka. Wejście posiada troje drzwi o szerokości każde 120 cm. Wejście do holu kasowego przez trzy pary drzwi (szerokość 120 centymetrów), naprzeciwko nich (w odległości ok. 3 metrów) znajdują się dwie pary drzwi prowadzących do foyer. Na prawo od drzwi wejściowych (w odległości 3 m) znajduje się samoobsługowa szatnia, a 3 m w lewo kasa i sklepik z materiałami promocyjnymi Teatru. Wysokość blatu kasy to 85 cm.

Przy lewych drzwiach w środku sprawdzane są bilety, po czym przez drzwi (szer. 1 m) wchodzimy do przestronnego foyer składającego się z trzech pomieszczeń. Drzwi między pomieszczeniami są otwarte – ich szerokość to 180 cm. Najbardziej na lewo znajdują się toalety – wejście przez drzwi (szerokość 120 cm), na lewo dla pań, na prawo dla panów na wprost jest toaleta dla niepełnosprawnych – wszystkie oznaczone piktogramami. Toaleta w pełni przystosowana dla niepełnosprawnych ruchowo, z interkomem przywoławczym. Foyer i scena znajdują się na tym samym poziomie, nie ma żadnych schodów czy progów.

Na prawo od głównego foyer znajduje się kawiarenka ze stołem o wysokości 75 cm, na którym podawana jest herbata i kawa. Na widowni osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach, zajmują miejsca po bokach pierwszych rzędów. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika towarzyszącego osobie z dysfunkcją wzroku.

Scena Atanazego Bazakbala – Kawiarnia Teatru ul.Chramcówki 15

Przed Kawiarnią znajdują się miejsca postojowe, dwa stanowiska oznaczone dla niepełnosprawnych są oddalone o 50 m od wejścia. Do wejścia do Kawiarni prowadzi 5 schodów z poręczami oraz po lewej stronie rampa podjazdowa o długości 20 metrów. Wejście do holu kasowego przez drzwi o szerokości 120 cm, a następnie do wnętrza Kawiarni przez dwoje drzwi (każde o szerokości 120 cm).

Metr od wejścia lewymi drzwiami znajduje się bar – lada baru znajduje się na wysokości 120 cm, widownię stanowią krzesła i stoliki o różnej wysokości – zapewniona jest obsługa. Metr od drzwi prawostronnych znajduje się samoobsługowa szatnia. Toaleta usytuowana jest w odległości 3 m od lewego wejścia. Scena A.Bazakbala wyposażona jest w toaletę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych – szerokość drzwi wejściowych wynosi 90 centymetrów.

Na Scenie AB nie ma różnic poziomów. Na widowni osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach, zajmują miejsca w pierwszych rzędach.

Dojazd

Niestety nie ma możliwości dojazdu do Teatru autobusem miejskim – z Dworca PKP i przystanku początkowego busów to odległość ok. 900 m.

Zajęcia edukacyjne

Oferujemy grupom z niepełnosprawnością zajęcia edukacyjne - interdyscyplinarne, multisensoryczne. Teatr organizuje lekcje teatralne dla małych grup zorganizowanych, pokazujące teatr od kulis, przybliżające specyfikę zakopiańskiego teatru.

W ciągu godziny oprowadzamy po teatrze, wchodzimy za kulisy, zdradzamy parę teatralnych sekretów, omawiamy typowe zawody teatralne.

Jesteśmy elastyczni w doborze zakresu zajęć, dostosowujemy się do wieku, ilości, poziomu wykształcenia i oczekiwań grupy. Zapraszamy na spacer po zakamarkach Teatru Witkacego i poznania specyfiki tej wyjątkowej sceny i zespołu.

Cena 100 zł od grupy, czas trwania 1 h. Preferowana liczba uczestników do 15 osób.

Bilety

Osobom z niepełnosprawnościami i ich asystentom oferujemy bilety w cenie wejściówek (25 zł) na spektakle repertuarowe w siedzibie Teatru (za okazaniem legitymacji osoby niepełnosprawnej).

Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo przybyć do siedziby teatru z psem przewodnikiem/asystentem.

Certyfikaty (2017, 2018, 2019)

 • ABruchu
 • ABwzroku
 • SWruchu
 • SWwzroku
 • Swiadectwo-dostepnosci-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia
 • ab1
 • ab2
 • ab3
 • asw1
 • asw2
 • asw3
 • dostepnosc-logo

Wirtualny spacer po Teatrze. Zapraszamy do zwiedzania!

Zapisz się do naszego Newslettera Bądź na bieżąco

Zapisując się do Newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Teatr im. St. I. Witkiewicza z siedzibą w Zakopanem (34-500), ul. Chramcówki 15 (dalej: Teatr) w celu otrzymywania newslettera z informacjami o działalności Teatru. Zobacz więcej...
Zeskanuj kod QR, aby przejść do serwisu.